29 Balas

Saya dah 35w dah sis. Semua cakap perut saya kecik. Tapi pada saya tu dah cukup besar dah. Nak bawak pun tak larat dah. Huhu. Bagi saya perut kecik la senang. Baju takyah nak beli lain. And tak penat sangat nak bawak perut. Tapi apa2 pun semua depends kat badan masing2. Abaikan je cakap2 orang tu.

Hai sis , anda tak keseorangan yer .! Saya pun sama dah 28 minggu tak nmpk n still steady yg penting berat , air ketuban , plasenta anak dalam keadaan baik . Nk sedih buat apa ? Yg penting kita dan anak sehat 👏🏻 yg penting jimat duit tak payah beli baju baru 👌🏻

takpa selagi ia sihat kuat dn aktif.tkde ap yg prlu risau.biase faktor dia ank first ataupun tinggi seorang ibu.sy ank first kecik jgk tp alhamdulillah bile kluar 3.46.jd klau perut bsr die x semestinya bsr.klau kecik xsemestinya kecik

saya pulak 20 minggu perut dah nampak. segan jugak bila mak mertua duk pegang perut cakap eh dah nampak perut tu. bukan apa confuse ni baby bump ke lemak 😅 1 lagi perut besar ni buatkan seluar kita pun cepat sgt x muat 🤣

sameee. semua tegur perut besar. trkjut sebb gtau bru 5bulan😅

jangan hirau apa orang cakap. Asalkan setiap kali appointment kita g follow up perkembangan baby. Untung perut kecik sbb risiko nak ada stretch marks tu kurang. Yg pening ibu dan anak sihat 🥰

VIP Member

Lately, ramai & byk betul post yg sibuk pasal perut kecik, tak nampak etc. Asalkan doc tak bising & kandungan sihat, tak perlulah fikir hal2 remeh mcmni. Banyak lg kena fikir sbg seorang ibu

Relex sis jangan sedih.. Saya pun sama. Masa 9 month orang cakap macam baru 5 months pregnant padahal dah sarat benau time tu😂 jangan risau.. Normal tu semua.. Asal kan ibu n baby sihat dah cukup🥰

sye dh 28week pn org masih x sedo yng sye preggy 😂 nak sedih pn x lalu. sbb mmg dari 1st preggy org kte perut sye kcik. tp xpelaa. yng penting anak dlm kandungan sihat 😁 jgn sesedih ye mommy

x perlu peduli dgn apa org kata yg penting kita doktor xde kata ada mslh kat kita dan kandungan...x perlu rs down.Nanti effect dekat baby.....Enjoy je saat2 indah ms mengandung ni ye puan....

Klu dah tau baby sihat…buat apa nak sedih…..rilex2 dah lah…lain la klu perut kecik….doc kata ada masalah….baru la patut sedih 😅

Betul tu.Tak perlu risau.Yang penting ibu dan anak dalam kandungan sihat

Soalan popular

Artikel Berkaitan