28 Balas

VIP Member

kalau lapar bykkn minum air kosong n mkn buah² mcm tembikai , oren, betik . jgn amek terlampau byk mknn bergula n garam . nnti berat naik mendadak akn byk kalilah nk kene g cek up sbb dikuatiri gdm . n byk kali nk minum air gula setiap kali berat naik terlebih n sy dulu mcm awklah . tak kawal pemakann . semua balun . berat bdn naik sgt² cpt smpai 16kg no 1, pastu tambah lg 16kg no 2 . then sy diet turunkn sikit berat dlm 23kg ,skrg pregnant ank no 3 . sy kawal pemakann . alhamdulillah dah 30w baru naik 7kg . tak sanggup dah gemuk n minum gula byk kali .

saya pula kalau terlalu bnyk minum air kosong akan mual dan muntah balik air tu

hai,sy second bby...yg first miscarriage....blm refer klinik lg sb trauma dari first prgnant...sy lapar start midnight..dari pagi smpai midnight minum air ja..lgsung tak lapar...tp lpas midnight lapar smpai x leh tdur...dah la sblum kwin pun memang jenis bdan cpt naik berat😪...momies2 yg lain ada tak yg pelik mcm sy?skrg ni pinggang and cpt penat ja...yg lain takde...tlg share ya...tq..smga allah permudahkn urusan kta smua...🙏🙏ammiiinn...

alhamdulillah seronoknya bila tgok sis berselera makan,makan pn byk...xmcam sy,masih kurg selera makan...kdg tue sampai pening fikir nak makan apa tgok apa sja makanan rsa xlalu dan nk muntah,tp mcm mana pn tetap kena makan demi baby..semoga sis dan kandungan dibawah lindungan Allah amin..

Sy y second ni je sis lain machiam.. Dulu 1st baby xmcm ni.. Sy morning sickness teruk dulu sis smpai warded

hihi... normal lapar.. sbb ada benda asing dalam badan kite.. badan kite kena bahagi 2..tp jgn sedap sgt mkn ye.. kene beringat.. tp ni awal lg.. so kay kot.. tp jaga2 jela.. takut sgkut lain plk.. kalau mcm sy 10w tu normal.. lepas tu lapar je memanjang.. 14w check up naik 3kg 1 bulan..

mgkin sbb acid folic.. sy sebab mkn iberet.. sumpah lapar.. ya ampun.. pastu birak2.. bgtau doc swasta.. dia suh mkn obimin pun memadai... sy try Alhamdulillah okey.. check up next berat turun.. 😅

Betul sgt. Saya first time mengandung ni rasa pelik kenapa asyik lapar je. kadang dah makan banyak nanti selang beberapa jam lapar lagi. Biasa before mengandung makan sikit je huhu kena banyakkan makan buah la gini, Alhamdulillah saya takde kencing manis. Kena elak sebelum kena

betul laaa tu sis. kadang kite lapar bukan nak makan sgt pun kan? cuma perut mmg lapar 🤣

saya. baru lepas makan nasi 10 minit lepastu makan burger, now perut bunyi lapar lagi. makan anggur utk kurangkan rasa lapar, tapi tak boleh 🤧🤧🤧 end up tidur tu pun bangun balik pening sebab lapar sangat. hmm

TapFluencer

Sama la sis. Saya pun trimester pertama ni asyik lapar je 😅. Tapi makan tak banyak mana pun 😂. Saya kena jaga makan sebab ada diabetes. Doakan saya ya sis. Sis pun semoga dipermudahkan urusan kehamilan 🥰❤️

Sy sbb 1st baby dulu x mcm ni.. Hihi insyaAllah dear.. Utk sis juga semoga dipermudahkan segala urusan ye sis😘

VIP Member

sy trimester ke3 bru kerap lapar... dr awal bukak buku pink sampai kandungan 27mggu berat maintain je.. masuk 29 minggu naik sekilo lebih... tu pun misi xbg naik sekilo. klo naik per/gram takpe... hehehe

Ohh Paham2 hihi wahhh menten je berat nye kalau mcm tu hihi

wsalam, sy dari first trimester sampai dah nak meletop ni pon memang lapar je memanjang. hasilnya gdm 30kg naik berat sepanjang pregnant. jangan jadi macam sy😂

Hihi Paham2.. Sbb first baby dulu x mcm ni.. Y second ni lain machiam pulak

VIP Member

Always lapar & nonstop makan tp yg peliknya berat badan turun, kena tegur dgn nurse alahai. Kalau berat sis naik normal, ok je, teruskan makan 😂

Soalan popular

Artikel Berkaitan