37 Balas

hi sy nk tnye mcm mne nk banyakkn & pekatkn susu badan? bby sy mcm tk puas ble mnum... sy kne cmpur susu fm(similac)... bole ke share mcm mne nk pekatkn susu bdan?

saya df dan baby memang akan minta menyusu tiap 1@2 tidak lebih 3 jam. tapi susu sy akan meleleh juga terutama pada waktu malam. masih perlu atau tidak saya pam susu?

Tak perlu pump, Puan boleh letak silicon milk collector masa latching and selepas tu hand express sikit jika breast rasa Penuh. Tak perlu pump, nanti stimulate lagi banyak susu.

hai doc,sy ibu bekerja..skrg baby dh masuk 5 bulan.biasa pam sehari kt office dapat dlm 10-11ml..mcm mana nk banyakkan lagi susu ye.sy pam kt office 2x je

Hi Puan, Puan kena kerapkan pump, boleh 2-3 jam sekali so badan akan faham demand and slowly increase supply. Minum air 2-3 liters, boleh buat power pumping

salam ibu2, normal ke hari ke16 pusat anak macam berdarah, xbanyak sikit je, n tali pusat dah tercabut pada hari ke7 lagi, mohon pendapat ibu2

TapFluencer

Hai Ms, Bagaimana nak elak kekerapan kena bengkak susu? Adakah benar exclusive pumping akan mengurangkan susu badan? Terima kasih

Hi, kekerapan bengkak susu biasanya Sebab kurang direct latch/pump, skip pumping atau mummy memang oversupply. Mummy kena try latch on demand then hand express sikit selepas tu untuk clearkan sikit breast, tak perlu kosongkan breast, marmet sampai relief then slowly badan akan regulate supply

Hai doc, sejak lahir lagi breast sy takde nipples. Memang betul ke org mcm sy takde harapan untuk menyusukan anak? 😢

sy ada ank perempuan berumur 7 bln. ank sy susah nak makan n menyusu. berat badannyer lmbt membesar. knp yer?

Hi, Best to consult your pediatrician yea since it’s weight related.

hai doc , saya nk tanya normal ke kalau scan 8minggu , baru nmpk jantung je ?

hi ibu² sy nak tanya normal ke kanak² umur 6 bln.muka kering² mngelupas.

hai doktor... kenapa najis baby saya 2bulan warna hijau muda?

Soalan popular