5 Balas

klu gdm on diet dan scan sebelum mggu 36 berat masih bawah 2.8kg, boleh tggu sehingga due date slagi xda tnda bsalin.. mean msa due tu dah kena serah diri sndri ke hospital..slalunya mmg kena induce.. tapi klu msa scan 34mggu kebawah baby dh reach brat 2.8kg keatas slalunya mggu 37-38 dah kena serah dri & induce/bedah

saya gdm on diet ja. okay faham thankyou🌹

takde pengalaman pulak. tapi kalau saya lagi suka bersalin awal asalkan dah cukup bulan… 😂 Yelah saya ni paranoid, sentiasa risau je baby dlm perut ni kalau boleh 37 week nanti harap baby dah nak keluar la😅😅😅 Lagi2 ada kencing manis, bahaya kalau jadi pape

pengalaman saya..dua2 anak gdm xde pula kena bersalin awal..tapi anak2 saya memang bersalin awal 2 minggu tak seperti due date..sis kena standby kot2 memang bersalin awal seperti yg tak dijangka...persiapan awal kena buat sis senang.

okayy faham thankyou sis🌹

Gdm on diet blh pergi sampai 40w sis. sy diabetes on insulin dgn ubat kena beranak 38w mmg tak blh tggu sampai 40w lagi2 pulak skrg sy 30w bila scan berat baby lebih dari normal. 😊

oh sya gdm on diet. berat baby wktu 35week pun baru 2.5kg. btw thnkyou ya sis🌹

tngok jnis GDM juga mcm sye GDM on insulin kne bersalin awal 3minggu dri due date .. klo GDM on diet je insyaallah bersalin ikut due

sya gdm on insulin di awalkan 2 minggu..tp selamat bersalin 38week 6day.. emergency czer..

Soalan popular