1 Balas

VIP Member

puan try ubah cara pemakanan.. jangan stress dan alwyz positif thinking.. di sini saya sharekan tentang pemakanan yg sesuai untuk yg menghadapi mslh endometriosis ..pcos..fibroid... mcm sy dlu mengalami endometriosis stage 4... dr bujang smpai dh kwen dan preggy...tp ms preggy ketumbuhan saya alami tu dia makin mengecil dan mengecut..macam skrng ketumbuhan tu doc kata dah tiada sebab saya kerap susukan anak..jadi saya kena jaga pemakanan sy dari semasa ke semasa juga kena rajin bf anak selalu... mg puan cpt sembuh dari masalah fibroid..aamiin.. Pemakanan bg Wanita pengidap Endometriosis/Adenomyosis/Fibroid/Cyst/PCOS Disini saya kongsikan bersama jenis makanan yg amat sesuai & yg harus di elakan bagi wanita yg punyai masalah seperti di atas atau pun yg pernah menjalani pembedahan tetapi ia nya berulang kembali. Makanan yg di galakkan> Ikan laut seperti bawal emas, kembong& selar> Sayuran jenis kekacang - kacang panjang, buncis, sweet pea dll.> Kekacang - badam, kacang tanah, black bean, kacang merah dll.> Sayuran - kobis,brocoli, bayam, dan ulam-ulaman pegaga, pucuk ubi dll> Buah-buahan - Nenas & betik> Ubi kayu> Sup miso ( sejenis pes yg di buat dari kacang soya yg di peram dicampur kedlmsup utk di jadikan miso sup)> Teh hijau Makanan yg harus di elakkan> Daging merah (kambing & lembu)> Ayam ( Boleh di ambil dlm kuantiti yg sedikit)> Produk tenusu seperti keju> Ikanharuan> Gamat> Bahan perisa - pes segera & kiub2 perisa seperti stok ayam, stok bilis dll.> Makanan manis - kuit muihmanis & pencuci mulut> Minuman berkarbonat ( krn tinggi kandungan gula)> Makanan segera - burger, sosej, nugget, mee segeradll> Makanan ringan - cip kentang, jajan dll.> Makanan berlemak/ berminyak

most wlcme 😘😉✌jg dri bebaik ea..mg dpmudahkan segala urusan puan..aamiin..

Soalan popular

Artikel Berkaitan