10 Balas

kalau awal2 sy xmnum sbb sy mmg tkt nk mnum .. sbb dh brpe kali sy try pregnnat ble mnum nescafe auto kuar darah berketul2 .. last3 chemical pregnancy .. skrg sy jge btul2 dri awl trimster 1 smpai 2. msuk trmster ke 3 ni sy kerap mnum kafein tp xla kerap sgt. cuma nk bg rse je .. bg lepas ngidam je ..

Tak pasti, cuba tny dr. Sy pun suka tp x minum langsung start try to pregnant smp pregnant sbb sy nk segala nutrisi/vitamin yg sy mkn/minum dpt pd baby tanpa halangan. Sy xnk nnt sy minum kafein jd punca anak sy kecil kurang nutrisi.

saya sekarang 23w sis memang sama mengidam macam sis teringin sangat nak minum nescafe , bagi saya takda masalah tapi jangan amal sangat minum sekadar untuk puaskan rasa ngidam saya minum satu cup je tapi tak selalu lah ..

saya hari-hari minum coffee walaupun hb low, alhamdulillah baby selamat dilahirkan. Sekarang dah baru masuk 1 bulan. Tapi kalau boleh kurangkan sebab kafein menurunkan kadar hb.

kalau ikut kan tak elok utk kandungan.. tpi awk minum la sekadar nk hilangkn teringin je.. biase kalau mengandung ni selagi x dpt kepala duk fikir je nk benda tu 😂

Sesekali boleh je kalau tiada masalah hb low. Tapi 1 gelas je la sehari ya. Asal dpt rasa n hilangkan ngidam

saya tak minum . kalau nak sgt sy akan minum seteguk sj, sbb puan br 7w.

kafien xbaik tuk ibu hamil..tpi bolh jgk mnum skit stkt nk hlgkn ngidam

minum setakat hilangkan ngidam je 🤗 elakkan berlebihan

kalu saya xberani nak minum dan xsuka pun tu..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan