20 Balas

Boleh makan tp hati2 kawal makan nanti berat naik mendadak, kena minum air gula awal. Takut ada gdm pula, diabetes semasa mengandung. Kalau makan kalori n carbo tinggi pun tak elok untuk ibu mngandung, berpada2 lah.

Mungkin orang yang cakap tak boleh tu dia fikir banyak rempah rempah kot kan.. Panas mungkin.. Hehhee.. Actually boleh ja sis.. Saya 1st anak hari hari makan nasi kandaq Haa.. Tak dpt boleh majuk ooo.. Hehhee

btul tu...

VIP Member

knp pulak xboleh mkn🤔🤔. sy mkn ok je... cuma nk mkn yg penang pyiorrr je xdpt lg, husband ckp cr pyakit je dr puncak kuantan nk p penang sbb ns kandar.. musim² mcm ni...

pelik2 la yg bgtau xleh makan nasi kandar tu. 🤣bygkn la org susah or org yg duduk dlm hutan tu nk cri bekalan mknan lg ssh. mkn ubi kayu je. elok je mengandung n brsalin

apa mknan tajam yg xleh tu? sy pregnant minum je tebu, air kelapa. makan je nenas yg dah masak tu. sikit2 ok je jgn hyper sgt dh la. nasi kandar mmg xsalah lgsg. kita sndri kena ada pembacaan trsendiri utk bezakan larangan atau fakta.

Boleh je sis . tapi ubat jangan lupa makan . saya masa 18 weeks teringin nak makan shellout . satu shellout tu saya sorang yang bedal padahal 4 orang boleh makan

tu lah... kita yg duk tgk mukban korea pon x teringin... die plak yg teringgin... udah lah kena tempah🤦... ikot je lah die dah book kan... kita leh tumpang sama🤭, bkn sll dpt rasa brg mhl kan...😅

fav sy nsi kndar haha slere lg lg third trimester . skli skala je mkn xpe.. jgn bedal slalu..berat naik byk nt, xpsal mnum air gula awal 🤣🤣🤣

ada jugk ye pantang nasi kandar hehe 😅😅😅 xpernh pulk trfkir nasi kandar xleh mkn . ade orang ckp kat awak ke nasi kandar takleh makan ??

owh yeke bru tau . saya sllu je makan kari ayam ni 😅😅😅

Boleh je mkn... Sy kerap jugak mkn nasi kandar.. Smlm pn bru je mkn... Alhamdulillah ok xde masalah..

kalau ikot org semua benda xleh makan..apa2 nak makan cuba dlu sikit..kalau rasa ok bole la makan...badan org kan lain2...

kenapa tak boleh?

Sy hari tu mkn nasi kandar. Sedap sangat.. Bsok dtg blik p mkn. Tup2 berat naik 2 kg dlm msa 2 minggu😂

Soalan popular

Artikel Berkaitan