4 Balas

VIP Member

sy kurang pasti ttg ini..apa yg sy tahu..bila dh 3kali czer doc xkn bg kita preggy lg sbbnya risiko tggi..yg mana blh alami rahim pecah...atau jahitan lama.terbukak...atau uterus n ovari melekat n etc..byk kemungkinan di situ..apa2 pn da best way better puan try tnye pada doc pakar..bwk husband skali tuk dgr apa doc akn smpaikan..itu lg better..supaya tidak memudaratkan pd dri puan dan berisiko utk puan dan bby bakal d kandungkan pd ms akan datang..wallahualam..mg dpmudahkan segala urusan puan..Allahuma aamiin

Hai mommy..saya tgh mngandung ank ke4 n taun dpn bakal czer kali ke4..jarak yg ke3 n ke4 ni dlm 4thn beza..mse czer kali ke3 doc ada tnya(time operation)samada nak ikat x, doc ckp rahim nmpk elok n x da lekatan so sy yg tgh separuh sedar pon ckp jgn ikat sbb masih elok lg..doc bg peluang utk 1x n then baru ikat..tp kne jga elok n jarakkn utk next mngandung..so skrg ni sy punya due utk yg ke4 ni pd tgh bln 3..doakn utk saya😊😉

kalau ikat pun ade risiko jgk kandungan luar rahim....xde benda yang xde risiko stress la....saya 3/5 ni czer dah.... Plus terpaksa ikt alasan sbb ade moderate pelekatnya....nak nangis boleh tak ...saya baru 33thn...

mkcik sy dulu pn cmni..3x je dktr bg..lps ke3 trus kne bunag ovari sbb serious infection plus cyst yg boleh jd cancer...

Soalan popular

Artikel Berkaitan