16 Balas

Bagi dekat nurse (pakai lepas bersalin) ✅Baju lengan pendek/panjang(berbutang) sy bwk lengan pnjg 1pcs ✅Bedung/swaddle 1pcs ✅Mitten & booties 1pcs ✅Pampers 1pcs DAY 1 (sy ltk dlm beg zip lock) *baby* ✅Baju lengan pnjg 1pcs ✅Bedung 1pcs ✅Mitten booties 1pcs ✅Pampers 1pcs Extra (1bag) ✅Baju lengan pnjg/pendek 1pcs ✅Mitten booties 1pcs ✅Bedung ✅Topi ✅Pampers 5pcs Brg mummy blh agak2 jer.. Sbb ad yg pkai bju hospital.. Sy pkai bju sdri.. Sy bersalin mlm n tghri esok tu dh blh kuar.. Bersalin normal.. Klau ank 1st bersalin tghri, tghri esok tu bru blh kuar.. Dlm 3hari 2mlm

VIP Member

Saya bersalin di hospital kerajaan, masa bersalin nurse minta kelengkapan bayi. Dalam zipper bag saya letak pampers, set baju dan seluar lengan panjang, bedung. Tapi lupa letak boots n mitten. Kalau ada, misi akan pakaikan. Seeloknya bawa yg berbutang, senang utk kita pakaikan. Sbb baby first ni kita mcm kekok sikit nak pakaikan baju seluar. Kena lembut2 je.. pnjang atau pendek tak kisah sebab nnt kita bedungkan dia. Nanti bawa selimut sekali kalau risau baby sejuk.

betul. saya packing 4 pasang baju baby, last² pakai baju dan bedung hospital je..mitten dan booties pon tak pakai sebab elok berbedung. saya cuma bawak baju anak keluar wad je. cumaaa memang kena bawak pampers dan wet tissue sendiri. masa saya bersalin di Hospital Ampang, saya tertinggal beg bersalin sebab mula² nak tolak ke wad, tiba² hantar labour room terus kelam kabut suami tinggal dulu..bersalin cepat tak sempat ambik .nurse dah marah² sebab takde dua benda tu.

better bawak lengan panjang berbutang sis.sebab nanti duk dalam aircond sejuk walau dah bedung..mitten & botties xguna pon..tp boleh bawak spare..wet tissue & bedung stanby banyak ..kalau baby xde masalah duk dengan kita memang semua guna barang² kita bawak..tapi kalau baby duk wad lain yg tu guna yg hospital punya.pampers sy bwk yg trial pack tu seplastik.

mcm sy 1st baby stay ward 5hari. 4hari dia pakai baju hospital je. hari nk balik baru pakai baju yg bawak. sy spare byk tp xpakai pon😅. baju hospital lengan pendek . lahir tahun 2021 2nd baby stay hospital 2hari. pon pakai baju hospital. hari nk balik baru pakai baju sendiri. baju lengan pendek juga. lahir awal tahun 2023. bedung pon hospital punya

betul tu awak❤️. sy mcm awak. byk guna wet tissue, tissue dn sy ada standby botol spray isi air utk cuci poo baby.

Sy bawak lengan pendek dan pjg. Biasa pakai baju hospital, cuma smp kat wad tu lps baby berak kencing, sy tukar dgn baju baby sendiri. ( ini atas masing2 la ya) Standby utk 2 hari, tp ikut pengalaman kat hspital kalau bersalin tgh mlm, esok tgh hari dah keluar. Tak ddk lama atas sbb bersalin normal dan tiada mslh keshtn.

Saya first mom jugak, beranak hosp gov. Labor room tu nurse mintak pampers ank and pad 1 je. Lepastu naik ward baru tukar baju yg kita bawak. So saya hanya standby 2 pasang baju lengan panjang,2 bedung. Lagi pun next day tu nurse yang mandikan baby. Dia akan pass anak dekat kita utk pakaikan baju siap2 kan baby je.

yg baju bg kat nurse dlm lr tu prepare yg lengan panjang la lr sejuk + baru lahir kan.. yg day 1 day 2 34 tu ikut la, lagipun nanti bedung jgk, if tak bedung better lengan panjang

sy brsalin hospital kerajaan nurse mntk pampers je,yg lain sume pakai hospital pny..Nk discaj baru pakai baju sndri,nasihat sy tak payah packing byk² sgt nnti berat nk angkut.

Kalau utk lb baik baju pnjg sua pnjg sbb baby xtaw kua siang ke mlm ke..1bedung mitten bottie 1.. Kua spital bawakla baju smua tu.. Yg kena byk pampers n wipes sabun2 baby xyah

Soalan popular

Artikel Berkaitan