25 Balas

VIP Member

sedang lalui skrg ni kiri kanan peha sakit bila cuba tukar posisi tido 😭 mula sakit msa baby masuk 36w skrg dh 38w. misi dgn doktor kata normal sbb perut makin bsr. misi ajar kalau rasa ngilu cuba gosok tempat sakit dgn tapak tangan buat urutan circle tp jgn tekan kuat sgt. lepas tu slow² tukar posisi badan. kalau sy mmg xleh tukar posisi dlm keadaan baring dan kaki lurus. sy kena lipat kaki tinggikan sikit lutut elakkan urat stretch sgt msa tukar posisi. sy cuba buat mmg menjadi kurang sikit ngilu sakit mcm kulit kena tarik². xtau la org buat cmna plak 😂

normal tu..sy pun mcm tu jugak sakit masa nk bagun dari katil..sakit masa nk pusing badan..sakit masa mula2 berdiri dari duduk/tidur..dah bersalin insyaallah semua akan ok balik.. sakit dia rasa mcm nk keluar air mata..tu yg selalu dok ckp Gan baby dlm perut keluar cepat dah x tahan sakit sangat.

normal awak.. pernah tanya misi kk..dia ckp akan okay lepas bersalin.. sy masa 1st pregnancy mcm tu..lepas bersalin mmg okay awak.. skrg tgah pregnant 2nd baby pon rasa mcm tu..bila nk ubah posisi nk mengiring..allahu sakit ya amat.. nk bangun pon sama..

samaaa, saya skrg 20 week. mmg sakit celah paha belah kiri sahaja. mgiring kiri punn x boleh, rasa menekan kt perut n bwh peha. kalau bgn dari katil mgiring ke kiri mmg sakit. mgiring kanan & peha kanan ok xde rasa sakit.

Saya pon merasa sakit tu sampai dh bersalin sakit tu msih terasa smpai x boleh jalan awal2 berpantang sakit tu tambah sakit kite kena kangkang waktu meneran allahu xtw nk ckp camne menangis je bile nk jalan

normal nurse ckp sbp mkin lama mkin besar dn menekan urat kita...lgi sakit klo dy da msuk laluan😂nak jalan tba² krem area selangkangan...nak bangun dri tdur pun kna ambl masa...

saya pun macam tu. masa mengandung anak pertama hingga ketiga asyik kejang kaki. anak keempat ni asyik sakit tulang pinggul, peha dan tulang belakang. setiap hari anak tolong urutkan.

Sakit sangat ni. Dah berminggu2 rasa & skrg masuk 37 minggu. Nak bangun dari katil mmg sakit sgt. Nak mula jalan pun sakit. Tak tahu nak urut mcm mana 😂

saya smp 38++ ni pum masi sakit di situ masa nak tukar posisi tidur.. kdg sebb sejuk pun ya jga.. tdr pkai stokin dan kosongkn pundi kencing sblm tdr ya..

Mungkin normal kot sis😄anak pertama sya begini juga sakit” sampailah anak ke/2ni macam sama je hbis besalin nanti dia akan hilang sendiri juga 😊

Soalan popular

Artikel Berkaitan