✕

35 Balas

Sy pun minum.. Tak ada apa apa pun. Dr mula preggy sampai la bersalin. Mcm mcm je die punye kelebihan yg sy dgr dan testimonial die.. Dr memudahkan bersalin sampai blh turunkan paras gula.. Mcm mcm lagi tetap sme.. Sakit jugak bersalin. Jahit banyak.. Vacumm..18 jam skit.. Hehe.. Buat para ibu jgn mudah terpengaruh mcm mcm ubat.. Jaga diri memasing.. Jaga makan.. Ckpkan zat dlm bdn.. Senaman pun buat jugak.. Asik melepek xjd ape. Tp jgn agresif sgt la.. Anak sy dah tiga dah.. Yg sulung 15 tahun.. Yg sulung tu xmakan ubat yg viral mcm skanh.. Jaga makan je alhamdulillah mudah bersalin.. Sejak anak kedua dan ketiga.. Mcm mcm kaedah.. Sakitnye la beranak oi haha.. No dua czer no 3 vacum.. Ckp la.. Czer tu sbb emergency. Dh separuh jalan dh.. 🤣🤣🤣

Sbnrnyer setiap ank tue laen2 dugaan nyer dri ngandung smpailaa bersalin. Kdg sng kdg ssh. So xleh ckp kt mkn tue x berkesan pun kt mkn nie berkesan..usaha jek

VIP Member

Saya minum minyak kelapa Dara ,kulit anak lahir cantik bersih ..Saya minum Dr usia kandungan 7bln mcm tu .. Dan Masa bsalin pn tk lama mcm bsalinkan anak² yg lainnya ... Kul 4 ptg kluar tanda darah sikit je ,terus suami hntr hospital. .. kul 8 mlm sakit perut kul 10mlm dh bsalin

Lupa dh brand apa ..

X perlu minum... Mula2 da fikir nak minum jugak, tapi bila pakar bagitau, minum minyak takda kaitan pape dgn istilah memudahkan bersalin. Semua tu tipu.. Bole beli minyak tu utk buat urutan perineum & sapu luaran sahaja. 😊

bkn minum tu sng nk brsalin n tiada jahitan katenyr...

hari tu ada baca... doktor ni cakap minyak tu ke perut.. bukan ke rahim. so mcm mana dia boleh tlg mudahkan bersalin... boleh tak sape2 yg taw explain? sis is konpius 😅😅

Hahahaha hilang sakit kepala.. btul jgk cerdik btul jawapan tu

VIP Member

Saya tgok dkt feedback fb, ramai ambil brand d'haura.. Dia ada pil.. Tpi kalau beli yg minyak pon ok.. Sbb nt da nak bersalin.. Masuk 37w da boleh sapu dkt miss v

Kalaunnak try http://bizapp.la/vcodaura

Sy mnum minyak kelapa dara halalgel...selalu kena paksa gan mak mentua...dh start mnum awal2 lg smpai skg kandungan dh 5bulan..😂😂

Beli kt mana sis halalgel tu???

VIP Member

sy consume mnyk kelapa dara ibu(mkdi) , hari2 mkn mnis tp gula mntain 😂 hb pon ok , baby xkena jaundice even sy drh O+

Sàya minum Masa kandungan 8 bln.. Dan bila nk masul labour room saya minum jugal alhamdullilah baby keluar dgn senang sekali

Tq sis hehe

sy pn tgh amalkn d aura.. tp strting minum masa 6bln preg, skg da 7bln preg.. da sbln lbh..

Saya pon mnum d'aura di awal kehamilan sehingga kini dah nak masuk 8 bulan...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan