12 Balas

Sama mcm kes saya.. ikut kiraan period patutnya dah 11week+ tp 4 kali scan asyik kecil je 7week+😢 saya tak tau nak buat mcm mana supaya baby membesar.. susah hati+stress memikirkannya.. tambah lagi semalam ada kluar darah..lumayan bnyk satu mlm hmpir pnuh pad..😨 satu hari ni pn satu pad.. dah p klinik cek atas bawah..doktor suru scan balik dua minggu dari skrg.. kalau masih sama juga terpaksa jumpa pakar O&G😭

Ya normal sis,saya harini hari ke 11 keguguran & cuci masih keluar darah sikit bcampur dgn saki baki darah beku sikit & ade tisu² dalaman warna putih bebenang..stay strong,fikir positif ja masa berpantang ni.jangan stress walaupun emosi kita masih tak kuat,cuba bykkan berehat baring.Berusaha balik selepas 3 kali period utk pastikan rahim kuat utk kehamilan berikutnya..

sy pun klau ikut period patutnya dah 12 weeks, tapi dr scan 10 weeks.. dia cakap normal je kalau scan xsama dgn edd period sbb waktu conceive dan subur setiap org xsama.. ada cepat dan ada yang lambat..

sy pom bby kcik je sis.. ptut dh 23 weeks tpi bile scan bru 22 weeks.. inshaallah just doa bby slmat..kcik bsar xkesah.. sy pom dh 2 kli abortion..ni yg ke 3

Sama kes dengan saya. Kalau ikutkan kandungan dah 8weeks ikut last piyed. Tapi scan baby kecik agaknya jadi 6weeks. Ada tips ke bagi baby besar sikit ke momies?

awal² mmg mcm ni sis.. redd sy dah ada bnyk dah. tak perlu risau. nanti baby membesar normal. kadang² date mula tu yg tak betul sbb period cycle kita lari.

Yg sy plk dah bape kali scan masih takdapat redd😂😂 next scan mggu dpn. Sbb baby lbih bsr dari kiraan period.

Sis siti komariah,Dr ada ckp kenapa gugur?saya Dr ckp kandungan tak menjadi janin sewaktu persenyawaan berlaku

salam sis mcne result scan smlm..sy harap semuanya ok n sis n baby sihat

Brapa saiz baby yg dr ckp kcil tu sis

Banyakkan makan protein utk tumbesaran baby

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan