7 Balas

VIP Member

Sy pon pernah kena batu hempedu. Dh lama rasa sakit tp ingt gastrik biasa jugak. Bulan 11 tahun 2018 operate buang. Doc scan nmpak kcik2 tp bila operate buang besar mcm majun 😝. Alhamdulillah lpas operate buang ada Allah bg rezeki mngandung pulak. Rasa sakit dia sama mcm mngandung. Berangin, sakit ulu hati, sakit belakang, muntah2. Doc galakkan operate sbb batu dlm hempedu xmcm batu dkt kidney. Kalau dkt kidney bole keluar bila kencing. Kalau hempedu xdak salur nk kluar ( doktor ckp mcm tu).

Mcmna dorg buat endoscope tu sis? Sy 15/9 ni pg teropong dorg bilang. Mgkin endoscope tu mgkali

Kakak sy pn alami benda yg sama dulu wktu preg ank 2nd. Sekali seminggu msti akn pengsan n bleeding sepanjang preg. Ingatkan gastrik sbb dia ada gastrik yg kronik. Plus dia ada cyst. Tp wktu preg doktor xdpt detect lg sakit dia. Smpi la dia melahirkan. Tp alhamdulillah baby ok sume. Lps setahun bersalin bru dpt detect sakit apa. So awk pn bykkn rehat ya. Kurgkn buat kerja. Kakak sy dlu start 5bln ke ats kena bedrest. Sy doakan awk dan baby sihat2 saja smpi melahirkan.

trima kasih sis.. itu lah.tgh nk fkir nk berhnti krja ka x sbnr nya.. ssh hati sgt. btw thnks sis 😘

Saya pernah jugak sakit belah kanan tu tapi bila refer swasta doc kata gastric. Tp tak pernah scan la. Pastu saya try google mungkin ada batu dalam hempedu. Dia cakap boleh amalkan minum jus apple hijau, lemon & olive oil tuk keluarkan batu tu instead of operation.

mgkin sgtrik sis.sis kena jga kshatan jak lah k.. sbb bdan seseorng.kalau sakit sngt ref doc pakar.. kta ada hak utk tau kshatan dlaman kita.huhu insyaAllah semua kita dlm lindungan Allah..

Salam sis....saya memang ada batu dlm hempedu...batu 1.3cm sebiji...dan baru upt test smlm naik 2line,cuma belum double confirm di kk...bila kandungan mmbesar,,ada kmngkinan sakit x hempedu tu?

wslm.sakit sis.saya tak perasan sblm ni ada batu dalam hempedu.smpai kan baby dh masuk 6 bulan baru sakit.sakit sampaikan tk dpat duduk malas kata org tua🤣. mlm2 pn ssh tdur.. slama ni fkir gastrik.takda guna minum gaviscon dh 2 botol.last2 doc bg panadol je utk tahan sakit. 😑 sis refer klinik ok.. skit tu mmg sakit sis.cma utk baby jga kshatan lah erk.tak tau lg mcm mana lps ni.tgu brsalin bru tau apa step slps ni

saya pon ada batu dlm hempedu, banyak plk tu, tp kecil2,doktor suruh jg mkn je.. sbb saya x mau kna pembedahan... alhamdulillah dari mula hamil, hingga dah brsalin, x de masalah...

sama la sis jga makan..tp bla mkn kerap sgt tu sakit datang.tp bla xmkn,gstrik pulak dtg.

setuju sis..apa2 pn better refer doc..smoga dipermudahkan segala urusan sis yer ☺️

trima kasih sis 😙

Sis sdh buat tak operation buang batu karang hempedu tu?

blm lg sis.doc ckp xdpt buat apa2 sbb ngndong..lps brnak bru blh operate.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan