52 Balas

Sebagai perempuan memang apa yang kita buat semua tak kena, pada pendapat saya jika awak ada kemampuan untuk beli baju mengandung, dipersilakan. Sebab baju mengandung memang selesa, pekakkan telinga kalau ada yang mengata asalkan apa kita buat selesa dan kita buat untuk diri kita bukan untuk orang lain. Semoga dipermudahkan urusan awak ❤️

Pakai je wak, pedulikan apa org cakap. Kalau awak tak selesa mulut org bercakap, just beli baju yg oversize sikit asalkan selesa. Saya pun jenis tak suka pakai baju mengandung yg bergetah kat dada tu so solutionnya beli baju yg besar2 aje. Kita pregnant ni comel je pakai baju pape punn. Pedulikan apa org cakap okeyh mummy

sy start 5bulan dah pakai dress & jubah. baju masa muda semua dh tak muat. pakai jubah & dress je tuu pun ulang ii pakai yang sama. kita pun jadi selesa sebab babybump tak nampak sangat bila pakai jubah or dress. takde tali ikat belakang sebab lagi selesa pakai loose. jangan ikut apa kata orang & mulut orang.

Sy punye baju masih boleh dipakai wlopon da 7 bulan. Sbb dr sblum mngandung pn jenis pkai baju besar. Cuma seluar je la kne tukar ke maternity pants & skirts. Kalau sis xnk pakai baju mengandung (which i duno mcamana beza dia), sis beli lah baju besar sikit yg jenis baggy. Lpas bersalin pn masih boleh pakai

lahhhhh dah kalau tak muat baju sekarang, dah memang kena pakai baju mengandung la. baby bump tu aurat, elok la tu pakai baju besar. takyah kisah la mulut orang, mulut orang bukan kita boleh tutup. kalau orang tu perli, suruh dia belanja baju baru.

tak perlu sis nk dgr kata org,kita pakai baju mengandung sbb nk tutup aurat baby bump aurat,bagitahu ja mcm tu kat makcik ii yg duk perli . pekakkan telinga pakai ja ap yg selesa utk awak. sampai bila kita asyik nk dgr ckp org ja. jangan terasa sngt kalau depa ckp,senyap lpstu senyum saja ye sis

betul tu sis..nk tutup aurat baby bump ni..dn dh banyak baju biasa tak muat..kena la pakai baju mengandung kan sis??tp itu la ramai yg suka mengata..stress saya sis dngn orang yg suka mengata ni..nk pakai baju mengandung pun salah

abaikan mulut orang sis. pakai apa yang sis selesa. badan orang pregnant tak semua sama. ada yang dah nak due pun muat lagi baju lama. ada yang 4 - 5 bulan dah kena upsize. kalau ada yang mengeji, sis jawab je, kalau sis dosa pakai baju ketat dia nak tanggung ke? 😅🤭

Wujud ye org2 mcmni, sy x prnh terpikir akan ada org yg perli2 bila org pki bju preggy, allahu mcm2 org skrg. X perlu pikir org nak kata apa sis, dah mengandung, mmg kena pki bju mngdung la kalu bju biasa dah x selesa, x wujud la soal, perut dah besar ke belum.

Pakai je janji kita selesa. Saya dulu pakai ja baju mengandung tak kira perut kecil ke besar, bila baju biasa tak muat dah. Even sekarang dah bersalin still pakai baju mengandung dulu. Lantakkan je apa orang nak cakap. Kita yang nak pakai kat badan kita.

kalau pakai ketat nanti nampak bentuk badan. xcantik jg mata memandang. Tak perlu dengar apa orang kata janji kita selesa. baju dh xmuat xsesuai nk pakai dah nanti baby susah nk gerak. kena cari baju + kain / seluar yg selesa untuk perut ☺️.

Soalan popular

Artikel Berkaitan