Barang babby

haii mommy,nak tnya klau first bby kena sdiakn brpaa psg baju n brg apa dulu yg kna beli? sbb nk bli bnyk pon takut mbazir,sbb baby mkin lama makin besar.. #seriusnanya #pleasehelp #firstbaby #firstmom

3 Balas
Tulis jawapan

Memang tak perlu banyak pun. Utk baju nb, saya siapkan cuma 5 pasang baju siang 5 pasang baju malam 4 set mittens & booties 10 helai barut & 12 helai napkin. Napkin tu bole jadi kain bedung atau lapik baby. Yg lain saya beli3 pasang baju siang & 3 basang baju malam yg saiznya besar sikit standby kalau baju xmuat ada back up baju besar sementara akan beli lagi sair besar. Setakat ni anak cukup pakai xde terlebih2 pun & xdela membazir asik nk beli baju je.

Baca lagi
2y ago

๐Ÿ‘๐Ÿ‘

Macam saya sediakan 10 pasang . 3 panjang , 3 pendek , 3 eyelet & 1 dress . Barut 5 biasa 5 velcro . Mittens & Booties 6 pasang . Bedung beli yg banyak senang boleh buat kain lap sekali . Lepas 2-3 minggu atau nak habis pantang baru topup apa yg perlu , sapu tangan , bibs , baju lagi kalau tak cukup atau untuk lebih besar pakai lama .

Baca lagi
2y ago

oh okey sis thank youu ..

5pasang da ckup sis,stoking dgn mitten pun sma,sbb nya bila msuk bulan ketiga mesti dia dah bambam๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃbeli bru lagi nanti

2y ago

haha tulaa thnk youu sis