8 Balas

Saya elective czer, lps operate nurse kan dh pakaikan kita siap2 pad tp darah sikit sgt mcm spotting later dh xde spotting hari ke-3, pad bersih. Jumpa doctor dia ckp dia dh sedut darah semua siap2 kering, cuci rahim, check rahim/tiub kalau ada problem tak, then baru dia tutup jahit. Hari ke-4 saya berjalan bergerak duduk laju mcm org tak operate. Tak sakit jahitan. Pad maternity saya tak guna langsung, sedekah bg kt kwn yg nk bersalin.

Batuk kuat mmg sakit psl otot perut gegar tp cuba batuk mcm derham2 je sedak2 je. Kalau tak, letak bantal kt perut, tekan sikit bila setiap kali batuk so kurang gegar.

sama la, sy pun xbyk, minggu pertama je ada la penuh maternity pad tuu stiap kli tuka 4-5jam, msuk mggu kedua dh xbyk, pkai pad biasa je, xpenuh lgsg tp sbb nk jaga kebersihan kan, tuka je la 4 5jam jugak gap

sy lps czer darah keluar mcm period yg heavy flow je. lepas tu keluar mcm period biasa. sy guna night pad yg utk heavy flow je. tak beli pad maternity tu.

sy bersalin normal darah nifas cepat penuh pad panjang yg overnight pad tu hanya 1st week. week 2 sy dah pakai pad biasa belum 40hari sy dh stop nifas

sye awal2 lps czer tu darah kluar mcm period. tp xterlalu heavy. smnggu lpstu keluar sikit2 on off. hari ke 40 mcm tu dh hbs nifas.

Saya awal2 tak banyak. Seminggu dah kering. Almost seminggu saya urut & tungku terus keluar sampai 60 hari

sya pun czer jgah first darah mmng bnyk selang bbrapa minggu sikit2 je then off

sy tak bnykk , penuh pad pun tak haha .

Soalan popular

Artikel Berkaitan