7 Balas

Ohye. Edd akan ikut saiz baby masa 12wk pertama sebab more reliable dari masa baby dah lagi besar. Bila dah lagi lama, saiz baby mungkin dipengaruhi pemakanan kita, etc, bukan sepenuhnya saiz umur sebenar. Saya scan dkt swasta masa 12wk (sebenarnya tertinggal 2wk ke belakang) tu terus bwk pergi kk tunjuk doc result scan, doc terus revise edd ikut latest scan masa tu.

Awak mcm sy jgk. Period x teratur. Mmg jenis 2,3 bulan sekali br period.. last period 12/4, tau pregnant 19/6, kalau ikut bebetul tarikh lps period da 11weeks mcm tu. Tp ikut saiz kantung br 4 weeks. Rasenye awak awal lg.. lain org, lain hasilnye. Lg 2 minggu awak try scan lg. 🥰

Sy ada pg dekat kedai perubatan cina,sbb sy pun preggy 6week skg ikut kiraan haid..tp sinseh tu ckp,dia blm dpt detect detak jntung bby sbb mc tlmpau awal tp peranakan sy skg sedang kembang & naik ke atas,jd mmg kemungkinan besar mengandung..tunggu 2mggu la puan,bru scan..

dia dgr dr aliran nadi kita sj...dia tau smada kita ada isi atau x melalui saluran nadi kita,itu baby ada denyutan jantung atau x,peranakan kita ok ka x..semua melalui nadi kita...

Saya pun haid tak teratur. Tau pregnant pun masa dah 10wk kalau ikut yg first day of previous period basis. Tapi bila pergi scan, sebenarnya baby baru 8wk haha. Lepas tu terus tukar edd and maintain sampai baby lahir ikut edd yang scan-based 😊

Upt digital diambil pada 26/7/19.kalo Masa tu 4/5 weeks,I last scan 8/8..agak2 dah masuk 6-7 minggu,Tak nampak kantung

Saya pon mcm tu..dah scan 3 kali still doc ckp dinding rahim nampak tebal..suruh datang lgi 3 minggu mcm tu..period last 5/3/23..tapi scan tak nampak apa2 lg..upt pon masih samar2..

Mungkin masa tu awal lagi.kantung pun xnmpak.. sy masa scan dalam 6 minggu, nampak dinding rahim menebal je..

sis ..sy situasi sis..upt +v dah g scan,dia ckp xde ape2..kantung pun xdk,cume rahim je tebal..skrg dh fed up sbb dh berharap bila tgk upt😓tp bila scan terus kecewa

F

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan