23 Balas

VIP Member

Pengalaman anak first...time tu kat dalam wad, tengah baring² nak tido, bila bangun...zap rasa keluar sesuatu. Tak banyak, tak penuh pad. Ingat terkencing..lepastu pergi cuci tukar pad...pergi baring balik. Sambil² tu sempat lagi google tanda air ketumban pecah 🤭 salah satu yang saya baca bila kita baring kemudian bangun akan keluar air. So saya try juga dari baring kemudian bangun...memang keluar lagi. Tak banyak pakai pad pun tak bocor. Lepastu cepat² panggil nurse

Kalau ketumban pecah tu, keluar air yang banyak terus.. selalu dengar cerita, lebih cepat bukaan utk baby keluar Kalau keluar sikit2 tu doktor panggil leaking.. .orang kg panggil ketumban darah sebab lepas tu keluar darah.kena pakai pad supaya boleh cek bimbang baby berak dalam perut. Saya lepas leaking tu, keluar darah banyak,seharian jugaklah baru boleh beranak tu, Alhamdulillah.. Lain orang lain pengalamannya

saya masa 38 week malam buta tiba tiba air meleleh keluar. terus pergi hospital. kalau tak bersalin in 24 hours dia akan induce, kiranya kena bersalin jugak kalau tak bahaya pada baby. alhamdulillah, malamnya memang saya terus bersalin. tapi ada orang dekat ward tu, tiba tiba plop kepushhh terus nurse gelabah tolak pergi labour room. tak sempat terberanak dekat dalam lift 🤭

Mcm kencing lajunya tp kita xboleh tahan2 dia keluar terus. Sy dulu tgh tido terbangun terus ingat terkencing tp xbenti2 terus gegas pegi hospital and admitted. Baby kena keluar within 24jam takut lemas and jangkitan kuman. Anak sy dulu admit jgk nicu suspek jangkitan kuman tp 2 hari je dah keluar.

mcm sy die keluar sikit2 kene pki pas sis,klo rse basah kene g spital,mse sy ,sy x tau tu leakingbketuban..ingt terkncg semlman sy leaking,esok checkup kk die suh g spital,sampi spital bukaa da ad...sementare tunggu wad ketuban da pecah lg tp x abes sebb last checkup dr ckp ketuban sy bnyk.

anak pertama saya , air ketuban leaking banyak tanpa kita sedar tau tau dah basah tanpa ada rasa sakit . pergi hosp check jalan tak bukaa lagi sampai lah 48jam lepas masuk ubat bagai tapi still tak bukaa juga jalan decide emergency czer sebab takut baby lemas / baby kena jangkitan kuman .

Dua2 pun mungkin, bersedia la utk dua2. Saya punya keluar menitik sebab saya leaking. Leaking ni kena terus pegi hospital, kena induce kalau tak de contraction. Baby mungkin kena jangkitan kuman sbb perlindungan dari dunia luar dah bocor.

kalau mcm sy, masa anak 1st haritu, tgh menahan sakit contraction, tiba2 je terdengar bunyi pop, mmg terus banjir la atas katil..dh bgn berdiri pn still meleleh lg..

Masa saya kena induce belon tk ada rembesan .. ni keluar tnpa kita boleh thn .. tp bgus laa awak air ketuban pecah dulu saya darahh keluar dulu

sy dua kali pregnang darah keluar dulu. hehe. tak merasa lagi bersalin normal. induce je. air ketumban pn dipecahkan.

kalau sy dlu dia kuar sikit ii macam keputihan cuma jernih , kalau awak was ii better g hosp sbb sy dlu pon ambk remeh sekli g check air ketuban likking 🫠

Soalan popular