coffee addicted

Hai semua, sy addicted coffee since last year.. But now lg teruk.. Tapi now jugak baru tau yg sy dh pregnant 5weeks, ada cara tak nk hilangkan addicted tu?

4 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

cafe kopi ni mmg xbole minum time preggy sis . doc kata kurg kn drh merah . Nt bacaan HB sis teruk . bby bole mati dlm perot jugk klau Hb sis xcntik . batter fikir kesihatan janin dri obses cafe2 ni sis . sbb Hb yg bgos sgt baik tok penyerapan oksigen pd janin . klau drh merah kurg oksigen pon xsmpai pd janin sbb tu bole blaku prkara xd ingini pd janin . bkn hnye janin tpi mommy juga . dua2 bole dpt risiko doc kata . klau sis rse nk minum je cafe cpt2 gnti fikirn sis n cube amal kn minum susu pula .

Baca lagi
5y ago

ye sis same2 . mudh mudhn sis akn lebih sehat ye dgn mknn yg brkhasiat n br zat demi janin sis . ๐Ÿ˜Š

saya minat nescafe. lepas kawen suami saya tak kasi minum sebab tak elok. saya dah berhenti minum nescafe dari start mengandung sampai sekarang anak saya dah 6 bulan. berhenti nie perlukan keazaman sis. kesian kat anak. caffeine tak elok untuk baby. cuba slow2 kurang kan kuantiti sedikit demi sedikit ye.

Baca lagi
5y ago

Hehe.. Hebat sis boleh berhenti.. InsyaAllah sy cuba.. Tq๐Ÿ˜‰

Nak tak nk kne tahan la jugak..demi baby.. tp sy kdng2 amik jugk..nk hilngkan rasa teringin tu..๐Ÿ˜ฌ

5y ago

Tulaa.. Sy baru nk cuba untuk avoid ni.. Selalu ambil apa? Nescafe? Sy nescafe.. Tp O, sbb sy mmg cut off sugar dah ..

Boleh bhnti sektka sis...jaga kndugan taw..yunk

5y ago

Tqtq.. Sy akan cuba.. ๐Ÿ˜‰