7 Balas

mcm saya taun 2023, sya tk tahu bleh bgi anak susu badan klau kena tahan NICU, lps sehari anak kena tahan NICU, sya tnya nurse mcm mna klau nk bgi anak susu badan...nurse ckp pam sesiap letak dlm storage milk(bekukan susu)pastu simpan dlm cool beg, just bgi kat diorang camtu je setiap hari masa waktu melawat..sementara waktu melawat tu saya df kejap kat dlm NICU tu..hehhehe..btw klau tk bgi diorang akan bgi susu hospital

saya buat cmni juga dulu dkt hosp serdang. pam susu bgi kt nurse. end up diorg tk bgi pun susu yg kita pump. hampa rasa

Sye GBS postive.. baby sye kne tahan 5 hri kt SCN..kwn sye baby kne tahan 3 hri.. ade jgak pngalaman mak2 yg GBS, baby lgsg x kne tahan.. so its depends.. sye rse semua kne ade.. pam susu, picagari (awal2 susu sikit sgt), milk storage bag bley bli yg 3 or 5 oz pnye.. lpe dah size yg palg kcik bpe oz..

Untuk persediaan,belajar cara marmet dengan betul..susu kolostrum susah kelua kalau guna pam dan boleh buat nipple kita sakit dan breast bengkak sebab paksa kelua susu pekat..Better marmet dalam cup feeding pastu cukup 1 onz sedut guna picagari label dalam storage milk..

VIP Member

sy bersalin 23/2/24 n warded bersama baby kt wad biasa selama 4ari 3mlm..alhamdulillah baby ok n bleh DF..if baby masuk NICU,bleh je prepare picagari n storage milk,klau xde 2 2 bende tu nti nurse akn bg 1 belas tuk kita mermet n bg pd baby

saya baru bersalin 26/7 GBS+ ,saya on antibiotik sebelum bersalin n baby dgn saya lepas bersalin.kalau TK sempat baru baby kena tahan untuk on antibiotik

bole share mcmne nk cek ade gbs atau x eh? simpton ape?

1 & 3

Soalan popular

Artikel Berkaitan