22 Balas

Sy masa memula prgnt mmg xde tenaga.. Sehari 6 ke 7x sy muntah. Dr pg sampai malam.. Seminggu berturut.. Makan minum muntah..badan lembik.. Pergi hospital terus masuk air 6 botol.. Baru ada tenaga.... Baru blh makan mnm tp pada kuantiti yg sedikit. Bila badan x de tenaga dan nutrisi doc kata bahaya pada kandungan.. Lebih baik sis pergi hospital takut air kurang dalam badan... Gtau je doc sy prgnt tapi sy lemah dan muntah2 x lalu makan.. Xberdaya.. Nnt insya Allah doc masuk kan air baru sis ada tenaga...

Try cari makanan yang awak rasa boleh telan. Macam saya loya sangat and kadang2 muntah.. Loya, pening takde tenaga nak buat kerja. Awak kerap kan makan tapi dengan kuantiti sikit. And try makan buah kalau awak takde selera nak makan nasi okay. Try and error. Cari makanan yang awak rasa boleh makan. Jangan biarkan perut kosong.

Sy pun awal 3mth tu muntah teruk.. jgn kata makan. minum air suam pun keluar balik. seksa sgt masatu, dala first baby kan. kdg rse nk give up. Alhamdulillah masuk bulan ke 4 dh kurang sis. sy bukak buku pink lambat hehe masa dah 16 ke 17w masatu nasib nurse kk tk marah 🤭

saya masa first trimester alahan teruk juga nak makan semua rasa tak selera ,, saya ambik limau tu hidu untuk hilangkan rasa mual2 .. saya boleh makan mee,bihun,maggie,sayur2 dan buah2 itu saja dan saya topupkan dengan susu pregnant ..

Kena cuba apa yg blh mkn dgn x.. sy sulu start mual muntah dari 7w smp 12w mcm tu.. buka buku pon dah 10-11w. kena mnum air gula lg. kdg tu sy drip sbb dh xlarat sgt asyik muntah je. tp kena cuba la apa yg blh telan sis.. buah ke camtu

sye dlm fasa yang sama mcm sis. perut lapar.. tp klu mkn @ minum auto muntah. kejap je mknn singgah masuk perut 🤧 skg dh 12week mabuk still kuat.. hrp2 x lama lg dh hilang la mual2 ni..semoga dipermudahkan urusan sis jgk ye.

makan ubat muntah je senang. beli kat farmasi bgtau utk pregnant. terus stop muntah, makan pon selera je. saya xlalu nak layan muntah2, tiap kali pregnant mmg makan ubat je. doktor pon advise makan ubat selagi rasa loya

Saya awal pregnancy teruk jgk n hmpir nk pitam sbb asyik muntah loya xlalu nk mkn, saya amik bnde masam2 bg hilang loya, susu pun xleh msuk ubat Dr bg pun xboleh msuk lngsung muntah blk 😭 saya mnum susu kotak coklat

sama sis, awal pregnancy, mual2 muntah, mmg makan ape semua, muntah balik.. tapi jgn tinggal folic acid .. utk mkn, try makn sikit tapi kerap . kena try and error makann ape boleh masuk.. jgn bagi perut kosong.

Normal awk.. xpe awal2 ni baby x perlukan byk nutrisi dari ibu.. tapi jgn skip acid folic.. nnti da 2nd trimester baru ok balik..makan portion sikit tapi kerap.. buah2 or biskut kering bagi tenaga

Soalan popular

Artikel Berkaitan