27 Balas

Puan nak ambil supplements apa pun kena melalui suggestions doctor. Kalau KK tak bg, doctor akan suggest nama supplements yg sesuai untuk puan berdasarkan result bloodtest. Kalau zat besi puan cukup, New Obimin mmg sesuai. Tapi kalau kurang, tak sesuai sbb obimin dosage iron dia rendah. HB puan tak akan maintain elok. Yang terbaik adalah Iberet Folic, then Zincofer, Maltofer, Obimin & Sangobion. Selain dari tu kurang doctor nak suggest. So nasihat pertama, ikut suggestion doctor lepas buka buku merah. Dan tak semua supplements sesuai dgn semua org. Ada side efek jugak.

Terima kasih atas unfo sis..

VIP Member

Masa awal2 consume obimin jugak. Tapi sbb hb selalu xcantik, doctor tukar ubat saya kpd Iberet sbb katanya Obimin xcukup utk saya. Doctor cakap Iberet pun sama function cuma ade certain nutrien dia yg lebih sikit dr obimin. Bile tuka iberet, lagi selesa makn iberet sbb obimin buat saya nak muntah. Lain org, lain penerimaan kat certain ubat/makanan.

VIP Member

Awal2 sy consume obimin jugak. Tp asyik sakit kepala je. Bila pi check up, hb sy jadi drop. Nurse tukar bagi zincofer tapi sy takleh telan zincofer tu. Last2 sy beli iberet je. Iberet mahal sket la kalau beli kat farmasi, tapi dos dia lebih kuat berbanding obimin & zincofer kalau tak silap sy

sis nk tnye, mse awl awl mkn ..mksd nya slps mkn trus pening ye ? sy bru ambil , selang sehari sy mkn.. tp hri ktiga pening pusing seharian..

Sy makan waktu ttc, waktu mengandung dan sekarang waktu menyusu. Baby dh 15bulan alhamdulillah.. Hb xpernah drop, susu pun alhamdulillah. Harga pun ok mampu milik n yg penting bg saya xde side effect langsung. Xpayah milk booster or supplement yg lain sbb yg ni cukup utk sy.

yg ni new obimin ada 0.9 mg. Max boleh makan 1mg je. Better refer dgn doktor lagi elok.

Dr awal pregnant doktor bg new obimin, lps tu tukar zincofer...tp ble mkn zincofer asyik muntah je, doctor tukar maltofer...ble msk 17 mggu pregnant, mkn maltofer pn muntah, last2 doktor tkr new obimin semula🤭🤭🤭

Sy consume obimin ni dari awal sampai skrg. Dgn zincofer skli. Pernah skip beberapa hari mkn ubat ni hb sy drop terus 😅.. sy x ambik mana2 ubat selain yg nurse bagi.

Blh yer amik skli new obimin dgn zincofer?

VIP Member

saya makan since awal pregnant, now dah hujung hujung still amalkan just bukan waktu pagi, before tidur baru makan. morning makan neurogain

Mula2 dktr bg sy zincofer...mkn sebiji je terus muntah n sakit kepala....pstu sy tukar pd obimin...alhamdulillah sy serasi...

Obimin masa 1st trimester je.. Lepas tu zincofer sampai sekarang 29weeks and kena ambik 2 bijik sbb hb makin low masuk 3rd trimester..

Sy consume iberet. Mkn obimin msa mula2 preggy. Lps tu hb drop. Doc suh tukar iberet mkn smpai la hr ni 27 weeks.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan