Exited dan takut

hai mommy, boleh share sikit tak pengalaman melahirkan, saya exited tunggu baby lahir, tapi rasa takut time melahirkan. orang cakap sakit sngat.

7 Balas
Tulis jawapan

sakit tu betul tp kite jgn fokus psl tu sbb bile kite lbh layan psl sakit nnt ada satu hormon sakit y d lepaskan n bt kite makin x terkawal n sakit..bile time nk branak tu fokus pd cara kawal pernafasan n cara teran dgn betul.. Alhamdulillah bile kite blajar pasal tu mmg jd cepat..bukaan cepat bb kuar cepat..bb n kite pun x stress.tips sy bile dtg sakit sy berzikir..pk kelopak bunga terbuka..pk org tersayang n tersenyum.masa push sy ikut arahan doc utk kawal dan alhamdulillah koyak pun x..sy dlu pn x bljar masa ank sulong..sume fail.tp lepas tu ank y second sy gali ilmu sampai ank ke 7 bersalin mudah.2 org ank sy bersalin skali push kuar..y sorg tu doc x dan pkai glove..y ank baru ni suami xdan bile sampai pintu bilik lb bb dah pun kuar.ape y penting skali kite fokus pd pernafasan..pd arahan nk push..sentiasa berdoa dan mintak suami doakan klau blh bt solat hajat

Baca lagi

Sy bleh bagi tips macam ni je . Time contraction , mintak ubat tahan sakit. Cucuk bahu. InsyaAllah , masa teran , masa jahit xrasa pape pon. Pengalaman sy, sy contraction 11 jam sbb induce , 2x sy mintak ubt thn skit. Masa Sister jahit, memang x rasa apa2 smpai bleh reply wsp dlm lbr room ok ๐Ÿ˜‚Siap jwb call lagi. And sy try bagi tips kt kakak , and kwn2 sy yg due selepas sy. Diorang ckp memang betul.Tk rasa apa2. ๐Ÿ˜Xserik nk beranak , cuma serik dgn skit contraction je lagi2 time tu PKP. Cuma yg penting , mintak redha suami. Doa nabi Yunus jngn tinggal (if u Islam).Sentiasa terkumat-kamit hehehe

Baca lagi

Jangan risau . percaya la pada diri yang kita mampu hadapi . macam saya bila dah kena bersalin awal 2 minggu masa anak first duludari perasaan takut, gementar , terus jadi berani sebab kita akan fikir anak je . semua urusan awak akan dipermudahkan ๐Ÿซถ๐Ÿป

jgn la dgr cakap org dear.. kalau awak org Islam , banyakkan zikir.. mintak pada Allah supaya semua nya selamat.. kalau bukan Islam pon , mintak lah pada tuhan kamu ... bergantung sepenuhnya pada tuhan.. igt tuhan , hilang sakit tu nanti..

TapFluencer

xde apa lah..nk bsalin kan..mana ada tak sakit. normal ke czer ke masing2 ada sakit tersendiri. jgn rasa takut..nk jadi ibu ni mental fizikal kena kental. tu baru bsalin, belum part handle nb dan kedepan.

bila start contraction, dah x ade perasaan takut..akan rasa cepat lah baby keluar..tak sabar nak jumpa baby..sy doakn semoga semua selamat dan mudah segala urusan..

TapFluencer

anak pertama saya sakit sgt sebab induce, but anak kedua saya srs tak sakit, maksudnya sakit tu ada la sikit tapi sakit yg boleh tahan dan tkde smpai terjerit2