5 Balas

Hi mom! Saya pregnant 20w and ada bela kucing. Kalau kucing kita bela, tahu dia makan apa, jenis kaki tak pijak tanah, inshaAllah dia bersih je, kalau kena cakar & luka tu macam simple cakar, basuh bersih bersih, inshaAllah takde apa apa. Tapi kalau kena cakar dengan kucing liar, luka pun timbul atau nampak berair atau luka dalam, kena pegi klinik jugak. Sebab kucing luar kita tak tahu dia pegi mana, makan apa, takut tak bersih. Selalunya ikut pengalaman saya, saya memang ada rescue kucing jugak, kalau kucing liar, bila saya kena cakar atau gigit yang agak dalam, saya akan pegi klinik untuk dapatkan suntikan. Masa pregnant ni saya tak tahu macam mana rawatannya atas ibu hamil. Jadi kalau rasa luka sis teruk, refer pada doctor ya 😊

sy penah kene cakar kucing mase 13 weeks, pegi kk kene suntik terus, sebab doc kate kene cegah dr kancing gg or any infection jgk..better awk g kk or klinik terus tanye,

better basuh tempat luka tuh, tapi saya biarkan je. so far alhamdulillah check semua okay, doa byk2x minta takda apa.

cucilah tempat y kena cakar..sy y x peknen pn klau kena cakar sy basuh dgn air

cuci bersih... kalau indoor rasa xde masalah

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan