Perut kembung

Hai mommies, macam mana nak tahu baby kita perut kembung? Saya picit perut, lembut, lepastu dia gerak gerak keras pula perutnya. Bila ketuk perut, ada bunyi berdengung gitu. Perut nampak normal, ada buncit sikitlah, tak besar mana pun. Saya confuse sebenarnya anak saya kembung ke tak πŸ˜… #firstmom

5 Balas
Tulis jawapan

π‘˜π‘Žπ‘™π‘Žπ‘’ π‘›π‘˜ π‘™π‘’π‘π‘–β„Ž π‘‘π‘Žβ„Žπ‘’ π‘π‘’π‘Ÿπ‘’π‘‘ π‘π‘Žπ‘π‘¦ 𝑑𝑒 π‘˜π‘’π‘šπ‘π‘’π‘›π‘” π‘Žπ‘‘π‘Žπ‘’ π‘₯ ... π‘ π‘Žπ‘¦π‘Ž π‘‘π‘”π‘˜ 𝑒𝑏𝑒𝑛2Β² π‘‘π‘–π‘Ž , π‘˜π‘Žπ‘™π‘Žπ‘’ π‘™π‘’π‘˜π‘’π‘˜ π‘˜π‘’ π‘‘π‘™π‘š 𝑑𝑒 π‘π‘’π‘Ÿπ‘’π‘‘π‘›π‘¦π‘Ž π‘˜π‘’π‘šπ‘π‘’π‘›π‘”.

3w ago

yaa kalau saya pun orang tua" nenek saya ajar . tengok ubun" paling senang .

kalau kembung perut dia keras. and bila kita sentuh memang nampak dia tak selesa, dia akan squirm tak henti. as long as nampak dia selesa, inshaAllah okay. bunyi dengung tu memang akan ada. sebab dalam perut/usus memang akan ada gas sikit, mustahil untuk sentiasa penuh. just massage je hari2 tiap kali lepas mandi supaya baby kekal selesa.

Baca lagi

Ada bunyi dengung tu kembung. Tp kalau baby masih ok tak meragam so dia jenis kembung yg masih ok mcm anak saya. Tp tetaplah buat exercise, tuam semua tu utk elak jadi lebih teruk

pegang perut baby dgn telapak tangan kiri pastu tepuk tangan kiri guna tangan kanan dan dekatkan telinga, kalau awak tepuk perut baby berbunyi dengung haa kembung la tu

Klu kembung bila tekan sikit rasa keras. Klu normal lembut je. Test masa ank tgh baring relax