44 Balas

Sabar kak.. ada hikmah semua tu.. akak saya pon 8 tahun dh ttc.. saya kawen bulan 6 tahun lepas..bulan 8 dah pregant..saya pregant pon saya xshow .. cuma fmly mentua gan fmly saya saja taw.. sbb kesian kt orang yang ttc ni.. ada jaa yang tanyaa xlekat lagi kaa.. ka ikot jejak kakak saya tu... saya biaq ja even dh pregant..akak saya tu org terakhir yang taw saya pregant .. xsampai hati takot dia sedih.. tapi sekarang dia dh okay.. hari2 kacau baby dalam perot saya.. saya dh niat kongsi anak dengan dia.. sabar kak.. rezeki Allah dah atur elok dah .. cuma lambat dengan cepat ja..

Kakak kpd penulis yg 8 thn ttc 😄

Sama je mcm sy sis blm Ada rezeki baby..sy baru 6bulan berkahwin...tapi org sekeliling sibuk tnya dah lekat ke?dah Ada isi ke?lmbt nya buat anak?smpai adik bradik ipar sy pon sibuk ckp ni bila Nk Ada anak ni?sy kdg2 down sgt² smpai menangis jugak la...smpai husband sy ckp org lain dah kahwin 4tahun 5tahun blm Ada rezeki anak Kita yg baru kahwin 6bulan ni org nak sibuk Bagai kdg2 dia Pon rimas org tnya mcm Tu...yelah siapa Kita nak melawan Takdir Allah..Kalo Allah nak bg rezeki cpt atau lmbt Tu semua allah dah aturkan... stress jugak kdg²..

normal je puan.. sy pun pernah berada dtempat puan suatu tika dulu..tapi cepat² amik sudut positif jgn terlalu lama sgt sedih tak elok utk minda n kesihatan..ada baiknya puan fikir yg indah² yg baik² je..bersangka baik dgn Allah..Allah nak puan n suami nikmati hidup berdua pergi mana² yg puan/suami suka..btw, sy selepas 10tahun berkahwin baru mengandung puan. Sy percaya Allah dah aturkan yg terbaik..sy doakn puan jugak akn dkurniakan cahaya mata suatu hari nanti..🤲🏻

saya preggy lepas 5tahun kahwin. ckap la ape je tak kena sepanjang 5 tahun ni. kene perli depan orang. disoal depan orang ramai. even suami pn kena kat tempat kerja. 2tahun pertama mmg sedih air mata je yang boleh jawab soalan mereka tapi lepas tu saya jawab je apa diorg tanya bagi org perli2 ni ada otak siket ada common sense org pggel. sis sabar ok kadang2 kite rasa kehidupan kite la paling sedih tp ade lg orang lg sedih dari kita

Sabar ye sis. Normal untuk setahun 2tahun awal ni untuk stress soal zuriat. Sy pun macam tu dulu. Sentisa fikirkan hikmah2 setiap kejadian yg Allah aturkan. Tak banyak yg saya boleh bagi tips or nasihat sebab sy dulu pun macam sis. InsyaAllah sy doakan tak lama lagi ada rezeki zuriat untuk sis dan suami. Sy 6 tahun tunggu baru Allah kabulkan doa. Semoga sis tak menunggu lama macam kami. Aamiin ❤️

Sy TTC 6 tahun, dulu masa muka kawen selalu sgt org duk usap perut kite sampai rimas, dan selalulah makcik2 tanya bila dah masuk tahun ke 6 ni lebih redha, dan tak terlalu fikir sgt, tup tup Alhamdulillah Allah kurniakan tepat waktunya, saya dah pregnant masuk minggu kelima, sy ada PCOS, mmg susah sket nk lekat tp tak mustahil, rezeki Allah yg beri🤍 selagi ada rahim selagi tu boleh mengandung🤍

btul..sy pn pcos-er..thn ktga kwin mmg redha dh psl zuriat...alhamdulillah Allah bg tpt pada masanya;)

sekurang²nya sis dh kahwin...Saudara sy drpd 8 orang baru 3 org yg berkahwin...apatah lagi nak ada anak kahwin pun belum...umur semakin meningkat cuma jodoh belum tiba...tapi rezeki dpt berbakti sepenuhnya kpd ibu...ayah dh xde...kalau kahwin ada ank tanggungjawab dh lain...percaya pada ketentuan Allah...Syukur dan redhi sis akn bahagia...in shaa-Allah...

sabar..inshaa Allah nt ada rezeki.. cuba bersama suami dlm pkul 4 pg - 6 pg..time tu suami subur kalau period mmg dah teratur cantik kena cari masa subur suami..Inshaa Allah klau dah usaha tawakal je kat Allah..Allah akn bg pda masa yg kita dh bersedia utk pikul tggjwb..lg 1 jgn stress fikir bila nak mengandung..stress tu yg menyebbkan susah nk lekat..

MasyaAllahhh terharu sebak baca nasihat dan pengalaman semua. Syukur di kelilingi komuniti yg positive. InsyaAllah saya akan usaha, amik semua nasihat. Da tenang sikit baca. Terima kasih semua. Saya doakan juga utk ibu2 dan pada pejuang 2 line, semoga Allah kurniakan pada kita anak2 soleh solehah dan dipermudahkan segala urusan. Aminn aminn 🫶🏻

Allah bg tepat pade waktunye jgn isau.. blh jd sis ase sis dh ready tp Allah lebih tau waktu bile yg sis ready and Allah akan bg.. urusan hidup kte dh cantik Allah susun.. and banyak hikmahnye.. sis enjoy dlu dgn husband.. knl ht budi masing2.. ape yg Allah dh tetapkan untuk kte xkn kemane.. kne berbaik sangke dgn Allah n hiduplah dgn tenang.. 😊

Soalan popular

Artikel Berkaitan