TAK NAK MAKAN

hai momies,mcm mn nk bagi anak saya terima makanan ya.Baby dh 7 bln tapi taknak makan nasi Dan lain² kalau mkn pn 1/2 suap ja.Dah macam² menu bagi #SeriusTanya

5 Balas
Tulis jawapan

Untuk masalah anak yang tidak mahu makan pada usia 7 bulan, anda boleh cuba beberapa tips berikut: 1. Berikan makanan lembut dan mudah ditelan seperti bubur, puree buah-buahan, sayur-sayuran yang dilenyek, atau kacang-kacangan lembut. 2. Pastikan anak anda duduk betul semasa makan dan berikan suasana yang menyeronokkan dan tanpa tekanan semasa makan. 3. Cuba variasikan hidangan yang diberikan untuk mengelakkan kebosanan dan memberikan peluang untuk eksplorasi rasa baru. 4. Jangan terlalu risau jika anak hanya makan sedikit pada mulanya, yang penting adalah memberi peluang untuk belajar dan menjelajah makanan. 5. Amalkan kesabaran dan konsisten dalam menawarkan makanan kepada anak. Semoga tips ini membantu anda mengatasi masalah anak yang tidak mahu makan. Jika masih menghadapi masalah, adalah penting untuk berbincang dengan doktor atau pakar pemakanan untuk nasihat lanjut. https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Puan cuba roll minyak Kiddit, sejenis essential oil. saya ada cuba kat anak saya nampak selera makan ada balik. saya beli di Titok je.

saya dengan anak saya. dah 8bulan tp makan 2/3 suap. even pelbagaikan menu tetap makan sikit

2mo ago

*sama

Kalau dah mcm2 menu bagi maybe teknik bagi makan tu yg kena ubah

try tukar texture makanan tu.