7 Balas

TapFluencer

Saya ada fibroid juga sis.detected semasa buat details scan Dec tahun lepas.Masa tu fibroid kecil lagi.Tapi,masa tu saya tak alert dgn kata nurse yg scan.Dia kata fibroid 3cm&boleh ganggu laluan baby lahir normal.Saya pergi klinik kesihatan bagitahu doktor tapi doktor kata tak perlu risau sangat(yg nie doktor lelaki yg kata masa saya datang mengadu sakit kaki).Bila kali kedua saya bagitahu doktor(doktor perempuan) klinik kesihatan ibuanak yg dekat area saya,doktor nie pun macam acuh tak acuh bila saya sebut pasal fibroid.Kali ketiga appoinment dgn doktor perempuan tu(appoinment utk pantau gdm on diet)saya bgtau lagi pasal fibroid.terus doktor tu scan than refer saya ke ke pakar O&G di HTA,KL.rupanya fibroid dh besar.Doktor tu auto gelabah siap cakap “nasib baik awak bgtau ada fibroid.kalau tak saya yg kena” Lps 2 kali jumpa pakar o&g HTA,scan fibroid dah 9cm&fibroid halang laluan baby keluar.So kena warded 10/April utk czer.Nie baby kedua.Anak sulung lahir normal.Tapi syukur baby saya kuat&fibroid tidak halang perkembangan baby.Lps baby lahir nanti,doktor akan pantau fibroid.Kalau masih besar,kemungkinan operate&peluang hamil tipis sebab fibroid boleh ganggu kesuburan dsbnya. Apa yg saya nak share dgn sis..fibroid nie kalau salah kedudukan&tak dipantau oleh doktor pakar o&g..memang akan bawa banyak masalah kamudian hari.

Maaf lambat reply komen sis sbb warded lps czer(jaundice anak tinggi).ya sy follow up dgn doktor pakar o&g di hta slps 6 bln bersalin.Kalau fibroid makin membesar kemungkinan operate utk buang fibroid sbb fibroid bawah cervix yg halang laluan baby keluar aka bersalin normal.sis jgn lupa follow up ye sbb fibroid nie bahaya kalau kita terlepas pandang/anggap perkara biasa saja.Sbb dh jd kat sy.Kalau Dec thn lps sy dpt tau dan terus follow up masa preggy kemungkinan sy boleh lahir baby secar normal.Tapi benda dh jd.Seriously ckp,memang seksa czer berbanding bsalin normal(anak sulung sy brsalin normal).Tp sbg seorg ibu,kita sanggup brkorban apa sj demi anak dlm kandungan😊

sama la sis. skrg pregnant 10w. smlm buka buku, pastu terus scan dr. dr kata ada fabroid. dr srh rujuk pakar hosp. 11.06 appointment. lamanya

itu la sis saya 26hb rasa lama sgt... rsau sedih. smua pun ada😭

maaf sis tanya awak week 8 dah nampak janin?, sbb kat gmba scan mcm tak nmpak jugak, saya risau week 8 saya masih tak nmpak lagi janin😢

8 minggu tu dah nmpk janin sis…degupan jantung baby pun laju….tpi jgn risau…awal2 nie….sis tgk dkt scan….brpa minggu…..jgn ikut pariod dulu…… Baby dah besar sikit baru bleh tau….kene ikut pariod atau ikut scan……

saya masa scan 8 weeks dpt detect jugak ada fibroid. dalam 2cm. tp Dr kata kedudukan fibroid tak ganggu janin.

syukur sis klau bgtu.. harap2 saya pun sama juga

Ada..sy pregnt 5 bulan bru dpt thu ada..fibrod 5.7cm..tpi Alhamdulilah x kacau perkembagan bby

alhamdulillah ❤️

prnah msa pregnant ank ke 5 tpi alhmdulillah hilang sndri sb kurang mnum air mnis²..

yaka sis alhamdulillah... harap2 saya pun nnt akan hlg sndir juga.

Jika fibroid xmembesar skli kandungan normal shja

hrp2 la sis xmembesar skali rsau sgt.

Soalan popular

Artikel Berkaitan