16 Balas

saya selalu cek perut nurse asyik ckp kecik, pastu okay , lepastu kecik lagi.. buat detail scan, 5d pun doc ckp kecik sikit.. last² 38weeks kecik banyak, kene refer hospital, admit wad kena paksa bersalin lahirlah iugr baby 2.2kg saja sbb xmembesar kat dalam.. tapi sekarang baby sy dah sebulan lebih berat pun 4kg sudah , dia nak besar kat luar 😁

sy 35w baby 2kg je sbb sepanjang mengandung sy takde selera makan, tp mingu terakhir tu berat dia ok sket la naik. da hujung2 nak besalin sy selera mcm2 plak. last masa besalin 38w baby keluar 2.6kg. ok la berat gtu.. takde la susah nak teran 🤭 skang baby dah 2 bln, berat dia da 5kg. elok membesar bila dah keluar.

saya pun sama , scan pertama 36w 2.2kg .. scan kedua , masa 38w 2.6kg last scan 39w 2.77kg dr kata kemungkinan ikut genetik ibu atau ayah .. macam saya dulu lahir pun sama 2kg lebih ja so maybe dua2 anak saya ikut saya .. kalau pak dia 3kg keatas , inshaallah takda pape pun puan ☺️

Normal saja sis, anak pertama sya 2.5kg, anak kedua baru2 2.4kg je. Sya mmg jenis petite so baby pun petite juga. Baby kedua sangkut gdm, on diet control juga, tapi ok je lepas keluar. Skrg dah 3 minggu baby dah gemok2

Klo doc xkata apa okla.. klo sis takut blh buat detail scan kt private clinic... Kadang2 ikut genetik.. ada org, xde gdm, anak smp 4kilo sis.. tp bdn mak pn bsr.. relex je anak2 dia lahir normal...

saya bersalin 6\8 aritu baby berat 2.8kg jee. normal jee sis tkyah risauu. biar baby berat membesarr bila dia da keluar nt. klw membesar dlm perut payah plk nk menerannya nt.

Sy haritu cek pun 35w 2.2kg je.. Risau juga sbb kecil. Esok cek utk 37w harap ada naik sikit lg. Tapi asalkan doc cakap normal takda masalah , jgn risau sgt la ya mumy..

normal sis..sy aritu checkup kk mse 36w doc scan 2.3kg berat bby.its normal..Ade lg bpe mggu nk due kn.bby berat brtambah stiap hri.so should be ok💕

kdg2 scan tu tak btul ..sbb anggran sja tp untuk sis ,Saya rsa normal sbb br 35 week ..so ada msa lg untuk baby bg utk berat..

VIP Member

Hi, as long as doktor tak kata apa-apa. Then it's normal. Kalau doktor kata kecik, Puan mungkin sudah di rujuk ke pakar.

Soalan popular