Macam mana ibu-ibu uruskan stress di tempat kerja?

Hai ibu-ibu semua. Macam mana ibu semua uruskan stress dia tempat kerja? Atau yang tak bekerja, macam mana ibu semua handle stress menguruskan rumah dan anak-anak. Saya suka kerja saya, tempat kerja ok, beban kerja ok, gaji pun ok walaupun tak besar. Cukup untuk tampung duit poket dan belanja saya. Tapi yang tak syoknya boss saya. Makin hari makin buat saya jadi tak suka nak berurusan dengan dia. Ikutkan planning saya nak resign mungkin lepas bersalin. Tapi kalau tiada apa2 kekangan, saya nak je teruskan bekerja dia company ni. Tapi sekarang pun saya da rasa stress dengan boss saya. Makin hari makin menyampah pun ada. Tak tahu la sebab hormon mengandung ke apa. Kalau nak resign sekarang saya rasa rugi. Tambah pulak nak bersalin tahun depan. Saya nak kumpul duit untuk beli keperluan baby nanti. #pleasehelp

1 Balas
Tulis jawapan

dulu kalau sye strees dkt tmpt kje, sye amek cuti 3 4 hari. tenangkan diri dlu, pegi jalan dlu, window shopping ke. dh ok bru msuk kje balik, lps tu stress balik πŸ˜‚ tpi sekurang2 nya kita dh refresh. xde la kelaut dlm sgt emotion nye. sye kje bahagian sales n marketing and p.a bos. yg plg stress hadap customer. so selalu sye buat reschedule balik semua. kira kalau too stress sye dduk office je or wfh dlu. settle kn quotation ke, segala yg x terlibat dgn manusia. kira buat hal sendiri dulu. kira dah ok, baru pegi ngadap bos balik, ngadap customer balik.

Baca lagi