4 Balas

TapFluencer

contraction ni sakit dari pinggang ke abdomen disertai abdomen mengeras.. kerap, 5/10/15 minit gitu... pengalaman induce saya, contraction ni just macam heavy period pain sbb sy jarang sangat kena period pain. So, sy rasa gitu je. Paling teruk reaksi saya slps induce pun menonggeng kat birai dan atas katil wad , 😅😅😅 terbaring buat deep breathing layan contraction , jika mengaduh , nurse jenguk saya, puan ok.. saya kata ok . lain org lain ye pengalaman. Saya rasa , rasa mencucuk kat bawah tu, baby dah masuk laluan dan ke bawah kot. Boleh je cek di klinik nk tengok ada bukaan ke tidak.

Shahrina: betul apa yg disebut Nur Alia tu.

kalau rasa mencucuk kt bawah tu maksudnya bby nak/dah masuk laluan. alhamdulillah kalau dah rasa mcm tu. teruskan buat exercise. contraction rasa dia lain. contraction mcm awak senggugut tp sakit 10x ganda 😪 sakit dia kat perut+pinggang +seluruh badan awk rasa nk mengejang sbb sakit tu. so teruskan buat exercise awak pun dah cukup due dah tu.

TapFluencer

Hai mommy. Kalau contraction perut akan mengeras tu sangat kerap. Boleh check di klinik kalau macam tu. Moga dipermudah bersalin nanti

TapFluencer

saya due 30/7, pun ada masa rasa mencucuk dkt bawah. sampai nak berdiri or jalan pun tak boleh. tapi takde rasa contraction ke apa

Soalan popular

Artikel Berkaitan