6 bulan belum pandai meniarap sendiri

Geram betul rasa dengan orang luar ni suka banding bandingkan anak dorang dgn anak saya. Harini anak saya dh 6 bulan 2 hari tpi tak reti lagi nak meniarap sendiri. Tpi dia dh blh mengiring ii dah. Klu kita tolak je sikit punggung dia mmg dia akn meniarap. Lepastu nak kata anak dia dlu 4 bulan dh meniarap la apalah. Setiap anak kan lain ii, jaga la sikit perasaan orang lain. Sy klu blh nak anak sy enjoy dengan perkembangan dia sendiri. Bukan sy tk buat tummy time. Sy buat je. #firstmom

7 Balas
Tulis jawapan

betul sist..baby saya baby pramatang..jadi kalau ikut umur sebenar 5bulan 25hari..belum pandai merangkak..xpandai berpusing..xpandai duduk sendiri lagi.. sebel rasa telinga saya bukan org lain..mak sya sendiri la kata gini gitu erm..

Sama la sis dgn sy. Bila jumpa asyik tu je soalan. Sy xtau dah nak react mcm mana… senyum & berlalu pergi je haha. Semlm anak sy 6 bln 23 hr, dah boleh niarap sendiri (bila sy x pandang) πŸ₯² slowly… but surely.

samalah kita,baby 5 bulan 20 hari. kawan2 yg sama umur dgn baby dh pandai mniarap sy je yg belum. ada yg kata sy malas ajar baby tummy timeπŸ₯Ί,ada je sy buat. baby yg xnk lama2 tummy time.

xyh layan sis.org mmg suka banding2 kn..kita enjoy je dgn perkembangan ank kita.klu semua bby sma je perkembangan nya xde la klinik buat audit setiap tahun🀭.yg penting ank kita sihat

1y ago

Kan, tq for positive comment awk ❀️

xyah layan mommy.. benda tu biasa dlm khidupan kita.. kita xkan boleh laro dr toxic people.. so kita enjoy jer dgn bby kita.. asal bby kita membesar dgn sihat

jgn risau mommy anak saya 6bulan 11Hari da tapi belum pandai lagi..kadang2 lambat anak nak meniarap janji anak kita sihat 😊πŸ₯°

abaikan je sis , lain anak lain perkembangan nya jnji baby sihat