33 Balas

Tak ada masalah makan. Cuma, apa pun yang dimakan, jangan berlebihan. And, make sure, seimbang, nutrisi kena cukup. Yg kena elakkan, makanan yg tak sihat, yang banyak pengawet, yang banyak perasa perasa, makanan mentah atau separuh masak, dan makanan yang awak memang allergy. Selain dari tu, tak ada masalah untuk makan, cuma, apa pun yang dimakan, kena berpada pada, jangan berlebihan

mcm saya Ms awal2 pregnant mmg betol2 jaga mkn. teringin mcm mn pun saya control. mkn makanan sihat2 ja. sampai second trimester pun still jaga mkn. sekarang dh masuk third trimester baru berani nak mkn apa2 yg teringin. tapi sekadar rasa... setiap org bdn xsama. kena try n error...

TapFluencer

Buat rasa rasa lepaskan teringin boleh sis, makanlah dalam 3 ulas gitu. Janganlah makan sampai berbiji biji durian. Effect dia takut badan panas. Saya masa makan 3rd trimester pun rasa perut sebu, baby pun kemain dia aktif. Tak tahulah baby suka ke baby panas.

saya 5week pun still mkn durian mmg time tu musim durian, dr cakap semua benda ibu hamil boleh makan tp dlm kuantiti sedikit mcm durian tu mkn ja 2/3 ulas bagi hilang rasa teringin, cuma kena jaga jgn makan tapai sebab tapai lebih panas dari durian

sebenarnya semua makanan boleh makan .. kena dgn tak kena bdan je sis .. ape pun sye mse preggy semua sye bedal .. tp tu badan sye .. badan sis .. kne try rase sikit dlu .. buat hilang2 gian gtuwwww …

TapFluencer

Pada pendapat sy Seeloknya janganlah makan…jangan nak ujikaji badan sendiri buat masa ni….sb badan org lain2…ada jenis badan yg tahan…ada yg tidak… Tapi terpulang pada diri awak sendiri…

Boleh mkn tp jngn bnyk 2-3 ulas boleh sbb durian ni panas , klau arwah nenek sy dia tak bgi mkn sbb dia ade pngalaman gugur selepas mkn durian

dlu ms awl preg sy x da pantang mkn...tp dlm jumlah yg sikit....depen dgn bdn mom ya😊klu btl2 teringin blh jer jilat dan rasa sikit...😊

sy pregnant 13w mkan durian 4biji alhamdulillah takde apa cuma badan memng panas lah..sy pun smpai demam..now 15w alhamdulillah baby sehat

Boleh awak. Cuma jangan makan banyak tau sebab durian tinggi gula. Baca sini https://my.theasianparent.com/makan-durian-ketika-hamil/

Soalan popular

Artikel Berkaitan