5 Balas

Sy pam setiap 3 jam. Sy tidur pukul 12. Suami saya akan bagi susu kalau baby nangis. Sy mmg tak akan bangun sampai masa utk pam lagi. Mmg kena bangun tgh mlm utk pam. Lepas pam, sy letak susu dan pump accessories dlm peti sejuk dan pegi tidur. Sis kena ada lebih dari satu set pump accessories, saya ada 3. Lepas bangun tidur, pam lagi. Baru cuci 2 set pump accessories. Lagi satu utk bawak ke ofis. Boleh buat keje rumah sikit kalau ada masa. Mmg tak akan dpt tidur 7-8jam mcm masa mengandung. Paling banyak pun 5 jam cam tu (3jam + 2 jam). Waktu siang tu, cuba cari masa tidur lagi 1 jam.

letak luar lg cpt kuman membiak. letak dlm peti ais at least boleh basuh lmbt sikit. klau letak luar lebih sejam pun dh kena basuh dah sbb takut baby cirit birit

sy syorkan masuk group SAM (Sistem Asiah Maharam)...sy terjumpa sistem ni dr live CikWawaGojes.Boleh jg cari kt IG Asiah Maharam...breast pump ada sistem xperlu every 2 hrs..dan sistemnya hanya mula 7am-11pm je..malam boleh lena..xyah pump stiap 2 jam..penat wo..sy bakal ibu utk anak pertama..belajar teknik pyusuan yg sy rasa sgt bgus dgn info2 psl hormon, kilang susu, cara prolaktin bekerja n so on..juga di ajar utk perbetulkan niat, jaga mindset..

xyah lah join. sy dh pernah join yg pakej phd punya smpai byr rm287 kot. last2 campak dlm grup nk kena update susu semua kt situ. igtkn byr byk tu dptlah betul2 personal ke ape. sbb klau ye lah konsep dyeorg ni betul, knp International punya or klau kita google sama mcm yg certified LC kt malaysia. yg dyeorg punya je lain. pastu ade grup yg mcm target sales cari mummies la ape la utk join. last2 mmg mcm utk sales je sbnrnya. planner pun alahai mcm screenshot pastu photostat. beriya je haihhh

Kalau sis housewife macam saya, jadual pam saya waktu siang jarak 2 jam tapi malam sy jarakkan 3 jam sebab nak tidur malam hehe. Last pam 1130-1200 mlm. Bgun pkul 3 atau 330 pagi pump sampai pkul 4 kemudian sambung pkul 6 atau pkul 7 lepas subuh. Then waktu siang jarak 2 jam. Jadi sehari dapat pam 10 kali macam tu Kalau sis bekerja saya takde pengalaman, kena tanya epmom yg bekerja 😄

1st baby sy epmom. sampai usia baby setahun 2bulan. jadual pumping sy setiap 3jam sekali. kalau susu badan awak dah maintain. awak boleh jarakkan jadual awak setiap 3jam sekali. including siang. tak perlu pump setiap 2jam sekali pon xpa. jgn lebih dr 4jm ja.

boleh. sebenarnya lg mudah dr awak bangun malam utk pump. lepas pump awak nk kena basuh alatan pump. kena pula timing baby tak sama dgn awak bangun pump. pakai kita barai la awak. hee. sy ckp base dr pengalaman sy. sy owner komen ni. untuk 2nd baby sy. sy buat mcm tu. sy pump masa berkerja. then malam baby mmg directfeeding. kecuali baby sy sedap sgt tido baru sy bangun pump utk jaga supply sy. alhamdulillah, usia baby sy dh 5m+ susu badan masih maintain☺️

baby dah brp bulan? bekerja or housewife?

Soalan popular

Artikel Berkaitan