11 Balas

saya due date pown 6.10.. still takda tanda bersalin lagi... cuma mucus plug ja yg turun... tpi takda tanda lendir + darah... baby kicking mcam biasa saja... cuma mengeras tue dah biasa sebab time scan memang baby dah ada di laluan dan dah bersujud... sekarang tunggu hari ja.. 10.10 tue last day checkup... if not, 12.10 serah diri

Saya bersalin 41 minggu 1 hari. Serah diri ke hospital. Rezeki bila serah diri tak perlu induce sbb jalan dah buka 2cm . Memang hari2 stress dengan org sekeliling tanya bila baby nak keluar. Alhamdulilah selamat bersalin. Baby akan keluar bila tiba masanya. Jangan stress.

Tk perlu dilayan sangat sis.. macam saya normal tp jalan bersalin kena pecahkan air ketumban induce sebab tkde bukaan.. mcm kwn saya anak ketiga kena induce 2 kali sbb doc suruh dia try bersalin normal last2 czer sbb air ketumban dh pecah then baby dh start berak kt dlm

sye 17/10 .. pun tk de tanda ape .. berserah je la pada allahswt .. mcm2 da buat smpi da tak larat .. mop uma paki kain je guna tangan .. basuh toilet .. pusing jalan2 .. buat exercise kupu2 tu .. haishh .. siap squad .. nyangkong lama2 pun same .. berserah .. 😫

saya dh 40week 3day..dh overdue 3 hari...sepatutnya due 4/10 tapi baby x mahu kuar juga...doc bagi 6hari lagi utk baby kuar...klau x kuar juga 6/10 nie kena serah diri kt hospital... harap2 x sampai kena serah diri la.... Moga baby kuar awal sblm 10/10 nie... Aamiin🤲

Amen🙏

Xperlu dgr sis. Sy pun dari admit ward sbb dh overdue (serah diri), mertua suruh buat itu ini sbb nk bsalin normal, sudahnya sy emergency czer juga sbb jln stuck xde progress. Dlm kepala sy yg penting sy & bby selamat. Itu sahaja

Tinggal baca doa byk2 je sis, bukan sy mksdkan sis tak baca doa byk, tp tu je lagi yg tinggal kalau semua dah buat. Sbb sy haritu pun mcm sis, sikit lagi nak serah diri. Tawakal sis🤗 semoga dipermudahkan buatmu🫰

sy pon overdue hritu tkde tanda langsung .. bersalin hri tu kne induce .. alhamdulillah dpat jugak brsalin normal ..lps subuh masuk ubat .. pkul 12 mlm da brsalin ..doa yg baik2 je sis ..jgn stress nti baby pon stress

sy skrg pon tgh sabar menunggu baby keluar., hrini dh 39w 4d.. due 9.10 nie.. tp skrg xde tanda2 nk beranak pon lg.. ank ke 4 dh., sabar jela, mungkin blm tiba masanya lg dia nk keluar.. 😊

kenapa mertua awak tuhan ke ckp MCM tu kalau Allah takdirkan awk czer MCM mna ckp dgn dia jgn buat kerja Allah tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan