12 Balas

Awak kena buka stopwatch awk..utk kenalpasti ...5minit selang,snggut dtg blik..tu tnda nk bsalin..snggut dtg slama 30saat ke 50saat ..dlm masa 5minit stop pastu mncul balik..ni saya sndri alami..4-5jam kemudian ..air ketuban pecah...Masa skit tu,saya smpat buat jalan itik,naik turun tangga...tp smpi hospital..belum buka bukaan..sakit kontraksi slama 12jam..bru melahirkan..*pengajaran.,pecah air ketuban,jangan nervous ...jgn kelam kabut pg hospital ..tkt nnt pg hospital,kena seluk bkali2..tu lbh parah😭😭 ..tp Bykkn la bdoa smoga mommy yg bakal2 mlahirkan dprmudahkan sgala urusan..mgkn x smua kita sama..tp ini sbg perkongsian pgalaman utk yg lain2...♥

TapFluencer

Saya pernah kena macam sis dulu sebelum bersalin. Tanda senggugut macam tu adalah macam contraction tau. Tapi sis punya Braxton. Fake contraction. If sis ada rasa macam tu tapi kerap setiap 1-10 minit, pergilah hospital dengan segera. Dah ada tanda lendir darah sikit dan air ketuban tak pecah lagi but takda contraction kerap tu tunggu dulu. Saya dulu masa baru turun tanda lendir darah, siap pergi klinik swasta check bukaan tapi baru 1cm. Dua hari selepas tu, terus contraction kerap setiap 1-5 minit baru gerak ke hospital. Kalau dah nak beranak, contraction lagi kerap bawah seminit hehehe

saya lahirkan anak first 38w 4d.. tanda2nya ada rasa ngilu dan ada keluar lendir+darah. mak cakap kalau nk ke hospital jom pergi. dr cek bukaan baru 1cm.. klau ikutkan kena balik. tapi sebab saya +gbs. so kena ward. nak jadi cerita dalam 2 jam gitu air ketuban pecah..😅tanda komfom mmg da nak bersalin.. cntrction datang menyerang..

Sy msa brsalin hritu 38minggu 4 hari . Msa pagi tu kluar darah . Tpi x rsa sakit apa2 pun . Trus suami ajak pegi hospital . Kt hospital check bukaan dh 3cm . Tghri tu dh start rsa sakit . Mlm bru brsalin

sy lngsung xda tnda lg just sakit mcm sengugut tp x kuat sgt..

kalau rasa sakit tu kerap mungkin dah sampai masa nak bersalin . kalau jarang jarang tu contraction palsu . apa apa puan boleh check di hospital kot laluan dah bukak

Belum lagi tu.. pengalaman saya as first mom, nampak lendir darah.. terus panic p hospital.. 3am.. tup tup next day 1.51am barulah saya deliver baby..

belum lg sis false contraction hilang sewaktu sis tukar posisi atau minum air. Yg real itu akan makin jd kerap setiap 5/10 minut baru gi hosp

TapFluencer

Kalau kerap dah boleh terus ke hospital, mommy. Nanti nurse or doc akan check kalau ada laluan ke

Dh blh ke hospital tu puan lagi2 klu anak sulung dan tak pasti. Sbb sy waktu anak kedua cuma rasa nak berak tp bbrp kli ke toilet tak ada keluar apa pun. So ke hospital dh 8cm. Anak sulung sy bersalin pramatang, sy tak rasa ada sakit contraction, sy igt braxton hicks sbb org kata lg sakit contact dari period pain. Tuptup turun darah, ke hospital dh 4cm laluan waktu anak sulung sy Yg 2nd tu la cuma sy rasa tak sedap hati sbb 2-3x ke toilet dlm masa 2-3 jam tp x keluar apa pun. Kat hospital dah 8cm 😅 Moga dipermudahkn ya puan. Apa pun klu rasa tak sdp hati terus ke hospital

xlama dh to sis 8hari lgi... due sis masa sh chek perut lgi😂

semoga dipermudahkan urusan bersalin ye puan

amiin iya Allah

Soalan popular