14 Balas

Saya dulu masa anak sulung semua saya buat. Jalan itik, pusing kiri kanan, squats, minum air selusuh, ibarat kata macam2. Tapi jalan tetap 2cm. Last2 doktor guna jari untuk buka jalan. Lepas tu masukkan ubat. Lepas berjam2 tunggu. Adalah peningkatan dapat 4cm. Dalam labour room doktor pecahkan air ketuban sebab contraction dah ada tapi bukaan jalan tak bertambah. Masukkan ubat dekat tangan tangan pulak. Lepas 2 jam barulah bukaan cukup. Tapi masa tu kita dah penat sgt. Jadi nasihat saya, takyah pergi jumpa bidan ke apa. Buatnya tersalah pusing, jadi benda lain. Tunggu doktor buat apa yang patut. Make sure tenaga cukup. Makan makanan yang boleh bagi tenaga supya masa nak meneran tu kita boleh teran dengan baik. Good luck 🤗

Saya waktu nk lahirkan anak sulung sy cuma banyakkan berjalan n bila jalan dh start terbuka sy minum air selusuh.. Alhamdulilah bukaan jalan cepat n sekejap je sy di labour room.Pada pendapat sy tak perlu ke bidan pun sis, takut ad komplikasi lain je nnti

xyahlh g bidan..ape y bidan blh wt..nnt risiko kn bb awk je..cube awk duduk satukan tapak kaki..tarik ke dlm..goyang badan ke depan ke blkang..Kiri n kekanan.. bnyakkan dduk camtu.. insyaAllah..klau Izin Allah blh buke jln

Tak perlu risau sis, nanti dr akan dtg utk check bukaan..tme tu bukaan akn buka skit2, dr akn bg ubat utk tlng cpt kn bukaan..sya pn dlm kes yg sma sblm nI, alhamdulilah sehari kemudian sya da bole bersalin

Bidan utk apa ye? 😅 Tak perlu sis. Sy ni even bukaan slow 3 4cm tapi last2 nurse yg bukakkan jalan. Sy time tu bersalin 40w1d. Takpe nanti baby tetap akan keluar ye.

myb sis akan beranak 37week Keatas kot, sis tunggu je, saya dlu pernah gak dokter ckp dlm beberapa hari lagi bru nak beranak, saya tunggu 3 hari lps tu baru beranak😁

saya dh 38w6d tanda² takda lagi tapi selalu sakit kat ari², perut selalu mengeras je. tgu hari je la, tu pun kadang tak dapat tidur sebab sakit pinggang

sya waktu anak ke3 bukaan baru 2 cm waktu tu kandungan masuk 36 week , sya bersalin tepat2 40 week waktu 40 w tu pecah air ketuban baru p klinik

Apa yang saya buat adalah berjalan² dan lakukan pernafasan. Boleh tengok video Siti Jamumall. Saya buat exercise tu memang berkesan 😊

bkp awl sgt sis msk wad? sy first baby aritu kan sy g jln jauh ckit...brnk awl 36w2d...skrng nie ank da no3 tggu wktu jew nie..

36 w dh blh beranak

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan