HB Semakin low

darah saya tak senang naik..da cuba pelbgai cara ubat da makan dose pling tggi, da mkn bnde2 yg berzat ikut sruhan doctr msih tak naik2 jugak bacaan HB... saya sgt stressss! dpt pulak doctor annoying yg amik checkup, boleh dia ckap " da tahu dri awk tu bmasalah stiap kli mgandug nak buat apa mgdug lagi?"... dia kata mgdug tak boleh streesss skrg ni dia yg tmbahkn lagi stress sya... #hblow #StressedMom #helpme

7 Balas
Tulis jawapan

Sy pun Hb low, masa mula2 memang risau, stress, sedih semua..now dah nak masuk 7 bulan, bole buat muka ā€œaah hb low, ubat semua dah makan, mknn semua dah jaga..tapi Hb cenggitu jeeā€ (kira redha laa haha) nanti pas bersalin dia akan ok sendiri lol.. misi n doc pun dah x larat tengok muka sy asyik appointment je Hb x pernah cun

Baca lagi
2y ago

amalkan buah jambu batu sis, in shaa Allah hb cantik šŸ„°

sy dh bbrpe kli check up, bru first time hb sngkut tu pn sbb bru kluar hospital.. tpi spnjg check up yg hb sy cntik tuh, sy cuma amalkan mkn buah jmbu btu je.. tu pn shri sblum g check up bru mkn.. lps tu pgi bfore g check up pn sy akn mkn lgi buah tu.. in shaa Allah hb cntik.. cuba la šŸ„°

dugaan waktu mengandung šŸ¤— sabar tau . jangan stressĀ² . saya pun kalau doktor check , always atas pagar . pun tengah ikhtiar. sekarang ni baru try makan pati delima . tak sure la akan naik ke tak . kadang jeles dengan yang hb tinggi ni šŸ˜‚ makan apalah dorang ni sampai hb tggi

2y ago

amalkan jambu batu sis, in shaa Allah hb cntik šŸ„°

hi awak.. nie cara sye utk mntain kn hb.. stiap mggu memg sye akan restock lauk so wajib ade daging& ayam or ikan & ayam, byam, kgkung, buah oren, jmbu batu, jus delima ori.. stakat nie hb sye msih dtahap selamat slain mlm2 telan 1 bji zincofer..

Mkn buah jambu batu pn okay awk.. jgn mkn asam sgt jaga pemakann.. hiraukan toxic doc cmtu.. bnyakkan bersabar

2y ago

ok awk tkasih..geram dgn org2 toxic cmtu..

VIP Member

sy pun sama hb low asik kne marah jer dh masuk 7bulan.. hb cume 8.5 jer.. sampai kne jumpa pakar pemakanan.

tkasih awak share kt sya