5 Balas

Saya pun sama gatal2 satu badan. Ubat apa yang sesuai tu saya tak sure. Tapi tips yang saya guna ialah setiap kali lepas mandi saya akan sapu lotion. Saya pakai lotion johnsons sebab tu je yang saya check ingredients dia okay and takde paraben. Mostly lotion yang lain2 ada paraben. Dan bila rasa gatal datang balik, sapu je lagi sekali. Tapi lepas saya praktikkan sapu lotion lepas mandi ni, dah jarang rasa gatal datang. Kalau nak garu make sure kuku pendek and garu tu biar ada lapik. Memang kadang tu rasa tak puas, tapi memang kena control diri so tak berparut teruk sangat. And kena make sure jugak kita jangan sejuk sangat and panas berpeluh. Dua situasi ni boleh triggered rasa gatal dekat kulit.

Ohh.. saya dah Cuba juga Pakai losen lepas Mandi Tapi gatal2 juga.

Saya start 3 bulan pregnant sampai sekarang dah masik 8 bulan dapat excema masa pregnant. Dah jumpa pakar. Diorang bagi ubat sapu steroid. Atau boleh kerapkan pakai lotion yang 0 fragrance. Brand GV atau lain2. Supaya tangan semua sentiasa lembap. Kalau kering dan cuaca panas memang akan gatal gatal. Tu pengelaman saya..

Oohhh OK... nantik saya Cuba losen tu

Saya pun tgh alami, habis tangan. Mengerutu gatal dekat celah2 jari. Naik biji air pulak, pukl 4 pg mengenyam gatal sampai takleh tidur. Minta doc ubat dia bagi steroid tapi sy takut nk guna sangat, sapu calamine je tapi tak membantu sangat. Sekejap je okay, lepastu gatal balik

tu lah.. tak tau nak guna obat apa lagi

Try product mama’s choice. Product tu memang selamat dan bagus untuk ibu mengandung. Kat shopee ada boleh try cari

mama choice tu beli cream apa ye yang Sesuai

Sy pakai aloe vera.. gatal kurang tp parut pula susah nk hilang

aloe Vera cream ke?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan