Sakit contraction

Contraction tu sakit perut yang memulas nak berak atau sakit perut macam senggugut ? Sy dah 36w takde rasa sakit apa2 pun. False contraction pun tak pernah kena. takut2 nanti sy buat rilek jee.. Ada orang rezeki dia takde rasa contraction tahu2 je dah buka 8cm.. Sy jadi tertanya2 sakit yang bagaimana.. #firstmom #newmom #bantujawab

13 Balas
Tulis jawapan

saya mula2 perut mengeras tak rasa sakit, lepastu perut mengeras dan rasa sakit tulang punggung, kawal pernafasan semasa sakit tu, setelah air ketuban pecah kontraksi semakin kuat saya kawal guna pernafasan, tapi bila dah masuk labor room bukaan da besar kontraksi akan lgi kerap dan kuat rasa sakit dari tulang punggung paha tarik urat mcm nak mengelupur atas katil, saya sampai pegang pemegang katil kuat2 sambil bernafas dan berzikir nabi yunus, tapi meme sakit, amik ubat tahan sakit jnis drip still sakit, jika amik epidural mybe kurang sakit sabtu ahad hospital kerajaan tak cucuk epidural

Baca lagi

Sye da 37 mgu 2 hari.. skrg tgh sakit2 .. Smpai rasa dkt ari2 tu mcm terbuka sendiri πŸ˜…anak sencod .. masa anak first cukup matang dan lebih 3 hari dalam kandungan.. tpi masa anak first 37 mgu tak rasa sakit2 lagi, yg second ni sakit2 kejap dan terlebih active dari terimester pertama hingga skrg nak bersalin.. anak first banyak baring dan malas sgt2 nak buat keje πŸ˜…tk banyak gerak.. cuma skrg tgah pantau rasa sakit tu dulu,sakit mengeras reda sikit je baby gerak dgn aktif pstu sakit semula .. nak beza pun kdang otak jadi buntu tiba2πŸ₯²πŸ₯²πŸ₯²

Baca lagi

π»π‘–β„Žπ‘–β„Žπ‘–...𝑠𝑖𝑠 π‘ π‘Žπ‘šπ‘Ž π‘€π‘’π‘’π‘˜π‘  𝑑𝑔𝑛 π‘ π‘¦π‘Ž , π‘˜π‘€π‘Žπ‘› π‘ π‘¦π‘Ž π‘‘β„Ž π‘π‘’π‘Ÿπ‘ π‘Žπ‘™π‘–π‘› 36𝑀 .. π‘†π‘¦π‘Ž 36𝑀 π‘π‘Žπ‘π‘¦ π‘šπ‘Žπ‘ π‘–β„Ž π‘ π‘Žπ‘›π‘‘π‘Žπ‘– 𝑙𝑔 π‘‘π‘™π‘š π‘˜π‘Žπ‘›π‘‘π‘’π‘›π‘”π‘› .. 𝑑𝑝 π‘ π‘šπ‘™π‘š π‘β„Žπ‘’π‘π‘˜ 𝑒𝑝 𝑑𝑔𝑛 π‘‘π‘Ÿ , π‘‘π‘Ÿ π‘π‘”π‘‘β„Žπ‘’ π‘π‘Žπ‘π‘¦ π‘œπ‘˜π‘Žπ‘¦ π‘π‘’π‘Ÿπ‘Žπ‘‘ π‘›π‘¦π‘Ž 𝑝𝑒𝑛 π‘œπ‘˜π‘Žπ‘¦.

2mo ago

Alhamdulillahh.. berat baby 36w berapa yaa ? Dr ada bagitahu tak baby dah masuk laluan ke belum? minggu depan 37w baby kita dah matang πŸ₯°.. Sy next week baru nak checkup ☺️

Saya 39 weeks, pergerakan baby dah mula kurang dan perut rasa mengeras bahagian bawah dan sakit contraction on and off macam sengugut tapi 20 kali lagi sakit. Tapi sehari sekali atau 2,3 hari sekali. Sakitnya bila tiba2 masa tengah tidur. Sekejap2 je sakitnya. Macam ni ke masa nak bersalin nanti? Ya Allah kadang2 tak tahan sampai kena bangun dan tukar position.

Baca lagi

sakit dia bahagian bawah perut bawak ke blkng pinggang . rasa dia mcm kena torehΒ² πŸ˜… . saya pon 36w . semalam da start contraction dari petang ,da pie hospital sekali subuh contraction pon hilang dari radar , tergelak la kami laki bini . bby gurau manja

biasanya mmg akan sakit. sebab sakit yg amat sangat. yg tak sakit tu mmg dia kuat lah. baru 36w. masih awal sangat2 lagi tu. Sy pun tak pernah alami false contraction. hari nak beranak tu mmg sakit yg tak boleh duduk diam. so pergi cek, dah 3cm.

2mo ago

Yes. Kalau bersalin masih prem 36w

Braxton Hicks (kontraktion palsu ni sakit mcm sengugut) on off. True kontraktion 39-40 mggu ke ats dh boleh rasa sakit yg terlalu kerap, setiap minit. bukaan 4 cm ke atas sikit2 akan rasa perut mngeras cmpor sakit sengugut . tu tanda nk bersalin btl

awal2 bukaan kecik mmg sakit mcm sengugut makin besar bukaan makin sakit rasa mcm nk mengelupur semua cara duduk xkena org dtg dekat rasa nk tendang 😭 dekat betul2 nk keluar bby tu rasa mcm nk berak mcm nk teran tahi sembelit

Tumpang tnya contraction tu rsa sakit perut mcm nk buang air besar sekali dgn sakit rsa sengal2 kt pinggang, pastuTk selesa nk duduk, baring & brdiri..mcm tu ka? Saya rsa mcm tu tpi jd sekali ja..dlm 10/15min mcm tu pastu hilang

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5231737)