Bedong Bayi

Bunda disini pada ngebedong bayinya kah? sampai berapa lama ya?

62 Tanggapan
Tulis tanggapan

Fungsi bedong hanyalah sbg alat transisi bobonya bayi dr kantung plasenta ibu yg nyaman ke dunia luar bu.. Selayaknya fase transisi, pemakaian bedong ga lama, krn bayi pasti beradaptasi sama lingkungan barunya.. Yg jd catetan, bedong cuma "meluk" badan bayi aja, maksudnya jgn diiket kenceng, krn itu kl bayi ibu kejang (semoga jangan) bisa ga keliatan kejangnya, jd kitanya ga tau dan terlambat nanganinnya..

Baca lagi

bedong tidak disarankan. disfungsi panggul. baca2 artikel medis ttg oemakaian bedong. anak saya dri lair gapake bedong. disarankan sama DSA saya. lagian biarin aja bayi gerak bebas. biar tumbuh kembangnya bagus. klo alasannya pengen anget ya diselimutin. klo dibilang pake bedong biar kakinya lurus, hmm sering2 belajar gih. hehe.

Baca lagi
VIP Member

Dulu sebulan paling bun.. Itu aja bolong2 πŸ˜…(maklum New mom tanpa ad yg bantuin, jd kurang Bs mbedong dulu) Tapi ini kakinya kok jadi agak bengkok yg kiri.. Kata oma2nya gr2 ga telaten dulu bedongnya.. Jadi nyesel deh :')

baby aku baru lahir sih, baru 9 hari... di bedong bun, kalau pagi abis mandi terus kalau udah agak siangan di buka, terus dibedongin lagi pas sore abis mandi juga, sama juga di lepas bedongnya kalau udah agak maleman...

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-101076)

saya seminggu pertama bedong full, tapi trus menyesuaikan klo anaknya lg ga mau dibedong ya dilepas, klo tdr masih kaget2 ya dibedong lagi. bertahap sampe akhirnya lepas bedong sama sekali itu kira2 umur sebulanan.

anaku malah sampai 4 bulan masih di bedong apalagi kalo mau tidur mesti kudu dibedong walaupun intensitas bedongnya jarang sih soalnya lagi aktif Β²nya tangannya suka pegang sana sini

Baca lagi

sampai baby nya gk mau dibedong mom. kalo baby saya sblm 2 bulan udh tidak betah dibedong. kalo dibedong blm 10 menit udh grasak grusuk alhasil bedongannya lepas2.. πŸ˜…

kalau bayi saya cuman sampai 2 minggu Bun.. itu pun cuman malem aja saya bedongnya , stllah itu saya bedong kalau dia tidur nya gelisah aja, jd biar nyenyak boboknya

anakku ga betah dibedong pasti dia berusaha lepasin hehe, aku juga ga ketat2 ngebedongnya, fungsi bedong buat biar anget aja dan tidurnya nyaman