2 Balas

mcm saya, sepanjang berpantang tu hampir setiap hari setiap jam berjaga malam..saya pun first time mom..mmg letih, stress pun ada sbb baby saya ada condition xboleh direct feed, kena bagi pakai sudu, so lagi la mncabar tiap2 mlm tu, tapi alhamdulillah, bila dh nak hujung2 hari pantang tu baby dh kurang bangun mlm, bangun pun pkul 3 pagi, 5pagi then terus bangun pkul 7pagi..rutin baby saya sampai sekarang 1bulan 20hari mcm tu, bangun minum susu then tidur balik..nnti bila siang time baby tidur, awak try tidur sekali, at least sempat la awak rehat kejap..lepastu nnti buat rutin harian, bila malam biasakan baby tidur dlm suasana yg gelap n sunyi..pasang zikir2 surah2..insyaAllah..harap dpt mmbantu awak sikit2..

Tq awak sbb sudi respon..sy tgh belajar jugak sbnarnya. Dan tertanya² sbb rindu nk cukup tidur 😅😂😂😂 skrg ni baby xmenentu jam dia bangun. Tp bila dia sh bangun around 2am tu mesti 2/3jam jugak bjaga, dgn mata dia bulat je cerah mcm langit siang. Apa² pun tq sbb reply.sy dpt info sedikit sbyk ☺️

TapFluencer

mcm anak kami nak masuk 3 bulan,tidur malam ok. buat rutin malam tutup lampu, no screen time dll suasana tidur. seawal 6 petang, kami mula rutin untuk siapkan anak tidur malam.

Maksudnya dr newborn smpai baby 3bulan lah ye? Baby sy baru 23hari..memikir jugak fasa bjaga ni smpai baby umur brp. Plus sy ni xpandai tidur siang 🥴🥴kecuali time pregnant je sy kerap tidur siang.

Soalan popular