23 Balas

Same here! Saya tak boleh terima air kosong. Kat rumah memang ada air coway je. Bila mix dengan air panas pon tak jalan jugak. Then saya try minum drinking water dalam botol besar tu. Alhamdulillah dapat diterima oleh tekak😁 mungkin kita perlu banyak explore lagi kalau tak sesuai cuba try yang lain. Sebab dalam badan kita perlukan banyak air. Bukan kita je yg perlu, tp baby pun sangat perlukan air dari kita😁 ni based on nurse yg cakap.

saya punya alah sama mcm mak ngndungkan saya dulu 😆 mmg tk lalu tngok air kosong nk air wrna² ja letak air coway penuh gelas pastu titik la sikit oren kdang sirap kdng ribena bg ad wrna boleh minum walaupun tkdak rasa jnji ada wrna jgn putih ja 🤣🤣 lawak bila ingat² balik

saya pun kadang mcm tu… tapi saya minum je. muntah pun muntah lah… sebab muntah air kosong bukan teruk sangat pun rasa nya😅 kalau nak minum air oren boleh tapi takyah letak gula.. risau sangkut kencing manis… tapi ibu mengandung kena minum air masak yg banyak kalau boleh…

tu normal rasanya saya macam tu tapi tiga bulan pertama saja …. bila minum air kosong rasa mcm terapung je nk muntah air balik … boleh telan air kosong yg sejuk saja … sy pun selalu buat air yg ada rasa tp kurangkan gula asalkan bukan air kosong janji sejuk je kat tekak😭

saya pun sama kalau air sejuk nikmat sgtt alhamdulillah

ada je.. tp air kosong sgt penting utk badan kita.. paksa aja la diri x blh teguk bnyk teguk ckit x pa dh dgn kerap.. janji badan kita cukup air.. org yg x mengandung pun wajib minum air kosong secukupnya apatah lg kita yg sedang bawa satu nyawa lg dlm rahim ni..

sama sis.. byk air mineral yang suami bagi try dekat luar tu .. mesti ada yang sesuai.. kalau sis nak minum air sejuk/suam ..minum laa.. sbb baby kat perut tu kesian nti.. ingat baby jee sis.. jgn kita hadap sngt yang muntah tu😔

saya hari tu tak boleh minum juga tapi paksa diri minum sikit sikit. takut kekurangan air dah la makan pun kurang sebab alahan nak muntah ja. ada masa minum sunquick oren kosong tanpa gula itupun letak sikit ja sunquick oren tu.

Dlm trimester pertama ni mmg airnpun rasa pahit ... sama lah kite sis ... padahal kena minum air byk kan .. asal dh minum je wlupun segelas dh termuntah .. hadap je la .. semoga kota semua dipermudahkan 🤲🏻

Sy xleh telan langsung air kosong. Jd sy minum air oren sunquick xboh gula. Bg rasa2 gitu je.. Kalau x muntah loya pening2. Alhamdulillah xdak apa2. Kena pandai adjust sendiri sbb badan masing2 kan

Saya pun alami masalah yang sama. Tapi cuma pada 3 bulan pertama je. Lepas tu paksa diri sikit sikit untuk make sure badan tak dehydrated. Alhamdulillah sekarang dah boleh minum tanpa muntah.

Soalan popular

Artikel Berkaitan