33 Balas

Expert

Saya tak pernah ada pengalaman bunting pelanduk ni. Tapi saya ada lah tau skit sikit. Tak silap saya kalau kena bunting pelanduk ni tak boleh buat kerja berat-berat. Banyakkan rest. Takut lagi banyak spotting tu. Tu jela yang saya tahu pasal bunting pelanduk ni

Kalau saya dulu masa kena bunting pelanduk saya terus pergi jumpa doktor. Saya cakap ada spotting dalam 2-3 hari tapi sikit je. Then doktor bagi ubat to stop the bleeding. Tu lah pengalaman bunting pelanduk saya. Alhamdulillah baby sihat je

VIP Member

Kalau nak scan baby mcm mana developmentnya boleh je kot pergi hospital rujuk ke doc... Saya pun tak pasti procedure untuk orang yang kena bunting pelanduk ni macam mana sbb takde pengalaman. Sis boleh google inshallah ada je jawapan

Sy 🙋🙋 Sy prgnt mmg priod cm biasa...smpai 5bln... Alhamdulilah ank2 sihat..mmbsar ngn jaya ny.. Skrg pun prgant yg kli ke 5 Sis jgn trlalu risau.. Ikut nsihat doc.. Jgn lasak2,jgn stress,Rhat scukupnya.

hi,msa period spanjang 5bln tu..sis dah tahu ke sis tgh prgnant???

Expert

Saya tak pernah kena bunting pelanduk. Tapi saya tahu lah bunting pelanduk tu yang pregnant tapi still keluar darah. Maybe boleh rujuk doktor kot sis untuk kepastian.

Sye keturunan mcm tu..kdg2 darah keluar dgn sndiri.tapi tak sakit .jadi sye pergi klinik untuk ambil ubt stop darah. Alhamdulillah.lepas amek ubt teros xde darah

Bukan saya, tapi kawan saya ada yang kes mcm ni mengandung tapi heavy period. Tp dlam 2-3 hari je haid datang masa dia hamil. Alhamdulillah now dia dah anak 3.

VIP Member

Kawan saya ada yang mengandung tapi heavy period. Nampak mcm pelik kan, tapi ada je kes macam ni. Yang penting rujuk doktor, tahulah dia nak buat apa

VIP Member

Xpasti la saya sis..setahu sy kalau pregnant, period xkan datang.. 😅 sis check di hospital ya..nnt msti doc pkr yg check..

VIP Member

saya punya kawan pun mengandung tapi heavy period, macam tak pregnant period dia... alhamdulillah semua okay je.

hi sis,, heavy tu means ada cloth ke

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan