βœ•

20 Balas

VIP Member

Sye semua anak sye mandikan sendiri.. Mandi dekat singki je senang, Kite pon tk penat n tk menyusahkan sesape πŸ˜…

Mmng dri ank 1st bab pantang n baby mmng urus sendiri.. Cuma hal rumah suami yg settlekan.. Lps nie pantang yg 3rd tak thu plk mcm mane citenye πŸ˜‚πŸ˜‚ dngn yg 1st dh tabika, yg 2nd baru 2tahun πŸ˜‚πŸ˜‚ hrap2 okey jela

VIP Member

Semua buat sendiri.πŸ˜‚. Pantang jaga sendiri. Suami bukan jenis membantu

Arlene..bangun pagi...kita siapkan masak air rebusan utk kita mandi. Kalau tak de mandi herba then tak payah...just terus siapkan makan kita. Lepas masak siapkan baju bersih utk baby lampin minyak bagai...n kita punya. Kalau anak bangun. Bg susu dulu n biar dia sambung tdo. Kita terus g mandi. Urus diri dulu...bengkung bagai...minyak panas ikat rambut pakai stokin. Lepas tu kalau baby tak bangun lagi...g makan. Kalau baby bangun. Terus bg mandi. Make surebaby mandi 2 kali ja. Tghari n petang. 2 kali je tau. Awal pagi jgn bg mandi nnt dia cepat demam. Mandi baby...boleh bg mandi air paip ja kat singki. Tak payah nk terbongkok n mandi dlm bilik air. Keselamatan tu lg penting. Kalau tak perlu tak payah masuk bilik air. Mandi n cuci ponggong anak boleh kat sinki ja. Kita punya mandi petang pon sama ya sis. Apa pon urus diri kita dulu that way kita rasa lebih tenang masa urus anak.

Sy skali je mertua mndikan. Sbb xtau.. Sy tgk.. Lpas tu tros sy mndikan sndri..

Dekat sinki j senang.. letak besan dlm sinki tu.. stanby apa yg patut

time brpntg smua bwt sndri.. bby first.. mndikn anak.. smua lh

saya cik suami mandikan bby ni nk masuk no4...

Saya letak besen atas freezer. Mandikan atas tu :)

VIP Member

Ltak besen dkat singki..mndi kn mcm biasa..☺️

Mak mertua atau mak yg mandikan..

Saya masa berpantang mak mandikan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan