20 Balas

Pglmn sy yg bpntg sdiri ank kdua di samping ank prtama umur setahun setengah..pg2 sblm suami ke tmpt kerja mtk die tolg sapukan ubt kt tmpt luka.sdiekan air horlick/susu suam n roti ntuk kita brekfast.if die xmmbntu tpkse kita bgun jln plahan2. better umh ad heater ntuk mudahkan kita mandi air suam..kalau xde,suh suami sediakan jgk sblm pg tmpt kerja..kalau suami xsempat,isi air biasa(letk tmpt tgi ms besen kosong n jgn angkat besen ada air)dlm besen 3/4.ambik air pns guna jug 1/4..ms ank tdo mndi skdr mndi la org ckp..sbb kita pntg sdiri ni kena tgok keadaan baby.if baby dh bgun dlm pkl 9,10 mndikan die dkt sink lg mudah.umh sdiri xpe xde org mrh atau geli.then tghri suami blk boleh uruskan ank sulg td n msk skjp mknn tghri ntuk kita skaligus ntuk die.suh die tolg pnskan tungku skali..baby dh tdo je kita boleh uruskan diri n die pun ada leh tgok2kan ank2.ptg pas die blk kerja dh boleh mtk tolg uruskan baju kotor n sampah2 semua tu.dlm seminggu dua kita boleh guna cara tu.msuk mgu ketiga biasanya bdn dh semakin pulih tp ttp kena jln slow n jgn buat kerja berat..stokin n sweater jgn tggl,rmbut kena slalu ikat kemas2.ms ni dh blh aktif sikit tnpa bntuan suami..semua kena bncg dgn suami dulu sis.kalu die xdpt bntu,mtk die upahkan cl,kalau xmmpu jgk,pntg umh mak,kalau nk pntg sdiri tp lebihkan diri dan baby first,cri bnd yg memudahkan pntg,ank merengek smp xleh buat kerja i letk dlm buai n bg putg..cari solution ikut keadaan.kakau ank sorg xpe boleh fokus kt die je.risiko buat tu buat ni tu ada tp kita lebih tahu apa yg kita perlukan..ikut naluri kita as their mom...

Tq sis❤️sgt mbantu🥰

Kalau saya, semua saya buat sendiri. Sebab masa 1st day ada ipar2 dtg tolong tapi saya mana berani nak arahkan dorang. Lpas 3hari mak saya suruh dorang xpayah lgi tolong jaga saya sbb mak kata dia pun boleh jaga saya lagipun dia xselesa bnyak org & saya pun macam tu. So saya yg mandikan baby, lampin baby dari 1stday memang saya yg pakaikan & tukar. Saya makan bubur ayam atau sup ayam je masa 1-2 minggu pantang. Tapi sis saya cadangkan masa 1minggu pantang kalau boleh mintalah pertolongan, suami pun mestilah seorang yg boleh diharap & ada orang mandikan baby, tolong tengok2 kan baby sbb kita lpas bersalin badan masih lemah, jahitan pun sakit sngat sampai nk tido pun susah so spatutnya kna rehat bnyk2. Dalam 1minggu mcmtu insyaAllah badan dah kuat sikit tapi jahitan masih sakit tpi kalau macam saya boleh lah mandikan baby dll. Tapi memang lenguh 1badan, blakang pun sakit. Goodluck mummy

Tq sis❤️

Pertama kali sy bersalin operate masa lahirkan ank no 3 dan terpaksa berpantang di rumah mertua sbb mak sendiri outstation. Allah je yg tau sakitnye jaga diri sndr waktu berpantang dan lagi pula mertua jenis tak berani nk pegang baby yg br lahir apatah lg nak mandikan. Jdnya sy buat sndr dari a to z.. Tahan segala sakit dan kuatkan mental dan fizikal.. Alhamdulillah syukur Allah mudahkan segalanya.

Pengalaman sya sdang brpantang skrg nie.semua bnda buat sme dgn suami .rutin pgi buat air sndri suami blik mkndikn baby LPs siap baby sya mndikn akk dia suami jga baby smpai skrg pntang ke 24 semua bnda buat sndri msak pun sndri mjurlh sya x Ade luka n jhit no 2 nie jdi mnta suami siapkn tungku je

Sy mula2 suami yg mndikan..mndi nga air suam..lpas 2mgu mcm tu sy mndi sendiri..mula2 rasa kekok jg biapun ank dh 3☺️sy letak tab mndi baby dkt sinki.tab mndi tu beli yg ad lubang blh air klua..klau tak berat nk buang air tu nti..alhamdulillah baby dh sbulan lebih skg ni

VIP Member

Sy letak bekas mndi atas meja, lepastu mndikan dia sambil sy berdiri. Kalau duduk rasa xselesa pulak. Tp sy xangkat bekas mndi tu lepas guna. Sy tunggu asben blik, minta dia angkat utk buang air tu. Nk isi air tu sy isi pkai jug slow2.

VIP Member

pengalamn sy dri ank prtama mmg sy mndi kn bby sndri . xd msala sbb bayi ringn bkn bert . nk mudh sy mndikn d singki sbb kita boleh brdri . klau dlm bilik mndi boleh tpi kne ad kerusi kecik supye mommy slesa.

pengalamn sy ank ke 3 brpntg sndri kt rumh . ari2 mndi . sy xd coway jdi sy msk air lebih . tok bby dn sy sndri mndi . sy akn mndi kn bby dlu sbb bby klau dh mndi dh slesa . dy dh susu semua . kita boleh tnggl dy mndi skjp dgn mndi kn 2ank lg . xpn bby biase akn mtk tido lps dy dh mndi . mse dy tido tula sy mndi dgn 2ank lg . lps tu sarapan sy slalu mtk suami sedia kn roti utk sy mkn dgn ank2 mse pagi tu . klau bby msih lelap bru sy akn msk tok mkn tghari . klau dy trbgun . sy lyn main2 dgn dy dlu lps tu nt dy mtk tido bru sy msk tpi lauk mmg da kelua kn dri peti awl2 tu la . Alhamdulillah xd msala pn klau kita pndai n brtenang spnjg brpntg tu . kita rse ok je. rse mcm runtin tu xjauh beza dgn yg sblm ad bby .

Sy 2minggu umah mak... Pstu pantng umh sndri.. Suami mmbtu jgk msak.. Kms2 rumah... Kdg2 sy msk jgk kalo rjin... Dia thu mlm kita berjga kan..

Klu sy, sy berpantang kat rumah mak sy.. semua mak yg uruskan. Makan minum mandi semua dia.. anak pun dia yg mandikan sy cuma bantu sikit2

Letak besen bawah then duduk kerusi kecil je... Mmg pantang pun mandikn baby sendiri sbb suami x berani pegang baby huhuhu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan