6 Balas

saya ok ja pun mula2 minum kndungan baru 2 bulan. lpas tu masuk 4&5 bulan pun ada minum jga. bkn stakat minum lg. org kmpung kn biasa mkan tebu trus kupas dgn btang skali sy mkan tebu smpai 1@2 btg sya mkan. xda apa2 jgak. skg da masuk 7 bulan baru mnum air tebu jgak 😂 ok ja pun. jgan ja la mnum sampai 1 jag tu skali. mnum 1 hri tu 3@4 cawan mcm tu ok la. ikut org mungkin. tp sy mmg xda pantang smua main bedal ja . first baby pla tu . yg pnting jgn berlebihan ja tu dgn jgan hari2 tu

Hehe, sama la teringin sungguh air tebu hari tu,tapi hsbnd jenis jaga sikit. Dia tak bagi, takut kata nya. Yang bini jenis nk bedal ikut tekak.Terpaksa la tahan telan air liur. hahaha. Hsband ada kakak 5 org yang dah khwin n beranak, sllu sya nk makan ap dia rujuk kakak kakak dia. Tapi semua lain2 pndapat, sorg kata makan je, buat buat rasa, sorg kata tak berani, sorang kata itu ni. So konklusinya saya tak dapat minum gak🤣

tak di galakkan sis, sbb air tebu mudah terdedah dgn kuman dari penyediaan sampailah penyimpanan. Sbb kalau keracunan masa pregnant sgt2 bahaya sbb kuman tu boleh menyebabkan keguguran. Sy fobia minum air tebu pasar malam awal tahun hari tu sblum pregnant. Rasa dua tiga teguk je. tapi cirit birit truk. suami yg minum byak sampai muntah2 cirit birit 3 hari. seeloknya elakkan dulu

VIP Member

Boleh tapi minum biar berpada. First try cuba minum 1/2 cawan dulu. Kalau okay boleh try secawan. Macam saya tak boleh minum banyak, nanti mesti badan masuk angin lenguh2 sgt.. Ada kencing manis time pregnant ni lagi lah kena jaga.. Tebu, air kelapa tinggi gula.. Jadi saya stop terus minum. Takut kesihatan mummy dan baby satu. Pastu sakit2 badan tu satu.

Hihihi saya 37 week sekrang , semalam berbuka minum air tebu , tapi berpada pada la secawan cukup la bagi hilang rasa teringin

boleh je asalkan berpada. secawan cukup jangan sekali minum tu satu jug pulak 😁

Baik 😇

Soalan popular