15 Balas

saya makan je 😁 dah 30weeks dah skrg. semua benda saya bedal masa pregnant as long bernutrisi & tak memberi alahan kepada diri saya. saya cuma makan 3-4ulas tu pun dah cukup buat perut saya bloated & gassy. sebelum pregnant pun mmg mcm tu kalau makan durian. nak makan boleh cuma secara moderate lah jangan sampai 4-5 biji sekali hadap 😂

tahun ni sy keguguran lepas mkn durian. pagi mkn durian mlm bleading esok nya gugur. alhamdulilah tuhan ganti lagi & untuk pregnancy kali ni sy elak mkn durian. lps gugur baru sy tahu bukan sy sahaja yg alami keguguran lps mkn durian. my advice better sis elakkan mkn durian selagi x cukup bulan untuk elak yg x d ingini.

Sye pregnant makan je durian, maggie, air coke, caffein semua. Cuma try dulu dlm kuantiti sikit kalau okay bru repeat. Kwn cina sye ajr, preggy mom nak durian biar mkn durian kg je sbb tk letak baja tk thula btol tk 😂

Sy jadikan durian as milk booster after bersalin Lepas mkn mmg susu sekali pump dpt 15oz Tapi xleh mkn byk sbb baby pulak yakyak 😝

bole mkn ibu..tp jgn mkn berlebihan..ckup sekadar melepaskan teringin..takot tibe² sangkut gdm pulak..da x lama tue..take care..

3 hari lepas mkn pulut durian. durian mkn dlm 4ulas. harini makan lagi. Alhamdulillah okok ja. 33weeks too

14 minggu, balik penang baru ni makan jugak 4-5 ulas. Alhamdulillah tak ada apa2. Buat ubat hilang ngidam

saya baru 16w teringin sangat nak makan .. saya cubit sikit je untuk hilangkan rasa ngidam huhuu 🤭

sy 21w dh mkn durian tp x byk la hanya 3 ulas sbb teringin.. minum air masak byk2 sbb durian panas..

boleh je. lgipun baby dh 33 week. dh kuat dh pun. klau ragu² mkn sikit je dulu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan