7 Balas

Anak sy born 31w 1.66 kg. Dduk NICU 25 hari utk dapat kan berat 1.8kg dan umur cga 35w br boleh discharge.. Alhamdulillah sekarang birth age 6m+. Membesar dgn jaya nye 7kg++, dgn izin Allah swt. Cuma development ade yg ikut umur due (4m+) ade development yg sesuai dgn umur 6m. No. 1 kena byk2 berdoa. No 2 kena ade positive thinking. Kalau mak rasa down anak pon ikut terasa mood mak. Kalau hosp sg buloh 35w dan berat 2kg+ da consider matang n x perlu dduk nicu lama2.

Inshaallah 3x aminn ya rabbal alamin. Terima kasih banyak2

baby saya 34 weeks 2.6kg alhmdulillah ...selamat brsalin so bby doktor akan pantau kesihatan baby dulu nk pastikan paru2 stabil/darah ok/kuning/ mcm2 lah...biasa 2 3 hari if bayi dan ibu sihat boleh balik...tp baby doktor akan pantau lama sehingga bayi kelihatan normal dr segi bacaan berat/tiada kuning dan sebagainya...puan jgn risau selagi scan detail doktor akan maklumkn semuanya...

Yeke, ok ok inshaallah. Terima kasih banyak2 atas perkongsian:) lega sikit hati saya

Puan.. positif sahaja puan. Perkembangam bayi bergantung juga puan. Jika anak.lahir premature tanpa sebarang komplikasi mungkin perkembangannya cepat. Tempoh di NICU pun bergantung. Ada yang 3 hari sahaja dan ada juga yg 3bulan. Saya doakan yang baik2 sahaja untuk puan dan bayi. Berat baby kalau lahir 2.5 da cantik da tu...

Amin amin inshaallah:(

VIP Member

Betul tu, 1st mind set kena positive thinking.. Kalau mama asyik fikir negative akan mempengaruhi bby.. Xkira dlm perut atau dh lahir.. Jgn stress just relax dan follow the flow..

Terima kasih bnyk😞😞😞

Berat ok tu.. xde la underweight sgt, lgpon 35 weeks xde la premature sgt. Sbb ade je baby lahir 20+ weeks, lg byk komplikasi. Hang in there, InsyaAllah tuhan mudahkn

Amin amin amin inshaallah :)

semoga baby sihat baik2 je..puan kena positif jaga kesihtn semua...berat 2.5 lebih kurang anak sy je sis

Yekeee. Allah, amin inshaallah😊

Rasa berat baby 2.5 tu ok dah..sbb anak saya lahir 2.55 ok je sis..x de kena tahan wad pun..

Oh alhamdulillah. Tqsm yaaa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan