6 Balas

Sepatutnya kepala baby akn trun 28w ke atas.. tpi klau dh 36w msih di atas tu dh kna jumpa O&G .. doc akn pusing kn.. tpi ni dh 36w xbole buat ape dh.. kedudukn baby dh padat xde ruang nk gerak.. dc x ckp ke mse checkup.. mcm kes kawan sy 32w baby msih kt ats dc trus refer ke pakar O&G untuk pusingkn.. Klau x kna bersalim czer

betul tu..time checkup kat kerajaan nurse tu akan check dia akan bagitau 36minggu last dia akan scan oleh DOC utk pastikan kepala baby dia bawah..kalau takde kena refer ke hospital utk buat pusingan ,depend ada yg ibu tak nak so biarkan cesar akhirnya

sy hmpir2 nk buat ecv doc nk pusing bby.. skali elok je g hsptal 37w utk buat ecv, baby berpusing plak 😅 smpai ke sudah trus kne admit wad sbb doc nk pantau 3hari tkut dia berpusing balik.. ngam2 38w sy slmat bersalin.. ikut due 3/6.. tp 20/5 da selamat bersalin.. arini ari ke7 berpantang.. 😇

sis cuba petua sujud lama... sbb boleh betulkan kedudukan baby.. ad org ajar merangkak pon boleh jugak supaya ruang dlm perut longgar n mudahkan bby utk berpusing..

ya baik saya cuba

x normal la tu sis.. tu songsang.. kalo normal kena kepala keluar dlu means kepala mesti ke bwh

Saya 38w baby baru masuk laluan . Saya exercise gymball saja then pujuk2 juga dia

ok baik terima kasih

Senaman ikut program ibu mengandung

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan